• Wersja do druku
  • -AA+A

Darmowe szkolenia NOT w Łomży

20:47, 06.09.2010
Darmowe szkolenia NOT w Łomży Uczestnicy nie będą musieli płacić.

Uczestnicy nie będą musieli płacić.

fot. arch.
fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Łomżyński NOT dopiero rozpoczyna rekrutację. Będzie sto dziesięć miejsc na bezpłatnych kursach języka angielskiego i komputerowych. Każdy kurs zakończy się certyfikatem respektowanym w państwach Unii Europejskiej. Jak powiedział Piotr Grabani, dyrektor NOT w Łomży - Osoby, które wezmą udział w naszym projekcie zyskują możliwość awansu zawodowego lub jeżeli jest taka  koncepcja zmiany pracy po uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji.

Szkolenie z języka angielskiego skierowane jest do nauczycieli nauczania początkowego. Już pierwszaki mają w programie naukę tego języka, a szkoły najczęściej muszą zatrudniać do tego przedmiotu absolwentów kolegiów językowych. Drugą grupą uczestników mają być pracownicy administracji. Pierwsi zgłosili się policjanci z Łomży - dziewięć osób. Oni często spotykają się z turystami i przedsiębiorcami zza granicy, którzy przejeżdżają przez miasto i potrzebują pomocy. Dlatego znajomość języka angielskiego łomżyńskim policjantom jest bardzo potrzebna.

- Przez Łomżę w kierunku Mazur i dalej, tutaj często w codziennej pracy możemy spotkać obcokrajowców, który włada jedynie  językiem angielskim
- mówi  podkom. Sławomir Dąbrowski z  Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Wszystkie szkolenia są bezpłatne. NOT zwróci też koszty dojazdu. Kursy mają być prowadzone jak najbliżej miejsca zamieszkania uczestników.

- Utworzymy co najmniej kilka ośrodków szkoleniowych w powiatowych miastach byłego województwa łomżyńskiego, również  przewidujemy utworzyć taki ośrodek w Mońkach i Łapach obejmując tym powiat białostocki
- dodaje Grabani.

Na szkolenia już można się zgłaszać. Rekrutacja potrwa do wyczerpania limitu miejsc. Zajęcia rozpoczną się w październiku. Pierwsze egzaminy - w czerwcu przyszłego roku.

Ewa Sznejder, Obiektyw


Zapraszamy do dyskusji na naszym forum