• Wersja do druku
  • -AA+A

Fundacja Pomóż Im podsumowała rok działalności

15:30, 24.11.2010
Fundacja Pomóż Im podsumowała rok działalności Białostocka Fundacja Pomóż Im, opiekująca się ciężko chorymi dziećmi, podsumowała ostatni rok swojej działalności.

Białostocka Fundacja Pomóż Im, opiekująca się ciężko chorymi dziećmi, podsumowała ostatni rok swojej działalności.

fot. arch.
fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Stu siedemdziesięciu ośmiu pacjentów i przejechane 300 tysięcy kilometrów, aby ich zobaczyć. Zobaczyć nie raz, ale prawie siedem tysięcy razy. A do tego pomoc finansowa. Całość kosztowała 924 tysiące złotych. Tak „na papierku" wyglądał ostatni rok białostockiej Fundacji Pomóż Im. W rzeczywistości to mali pacjenci potrzebujący pomocy i ludzie, którzy są przy nich. - Lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, czasem też ksiądz, jak trzeba. To są dzieci, dla których liczy się każdy dzień – mówi Darek Kuć z Fundacji Pomóż Im.

Przed Fundacją kolejny rok i kolejne potrzeby. Największa to znalezienie stałych sponsorów. - Działalność hospicjum oparta jest na stałych, comiesięcznych kosztach, wydatkach. Musimy mieć na to, żeby funkcjonować bezpiecznie, aby pozwolić naszym podopiecznym spokojnie funkcjonować – powiedział Arnold Sobolewski, wiceprezes Fundacji Pomóż Im.

Pomóc chorym dzieciom i ich rodzinom może każdy z nas, szczególnie teraz, w przedświątecznym okresie. 4 i 5 grudnia odbędzie się kwesta w Galerii Biała, tydzień później - w Alfie. Pomoc zaoferowali również studenci białostockich uczelni.

10 grudnia można będzie wziąć też udział w wyjątkowej wigilii w Tawernie Portowej. Jak mówi Dariusz Kuć - Oni są skazani na naszą pomoc i nie mogą nam dać de facto nic w zamian. Jeżeli ja jestem człowiekiem, to znaczy, że pomagam komuś, kto mi się w żaden sposób nie może odwdzięczyć.

Pomóż Im to nie tylko Fundacja, ale też Hospicjum dla Dzieci. Wolontariusze na co dzień współpracują z Kliniką Onkologii i Hematologii Dziecięcej Dziecięcego Szpitala Klinicznego, organizują wakacyjne turnusy oraz prowadzą grupę wsparcia dla rodziców w żałobie.

Małgorzata Bazyluk, Obiektyw

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum