• Wersja do druku
  • -AA+A

Praca dla pielęgniarek

18:16, 18.06.2010
Praca dla pielęgniarek Pielęgniarki zatrudnione na umowy czasowe w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku mogą znaleźć pracę w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy.

Pielęgniarki zatrudnione na umowy czasowe w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku mogą znaleźć pracę w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy.

fot. arch.
fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Pielęgniarki, którym w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku skończą się umowy o pracę, będą mogły bez zbędnych formalności
rozpocząć pracę w Choroszczy.


Jak powiedział Tomasz Goździkiewicz, dyrektor szpitala psychiatrycznego w Choroszczy - Będziemy potrzebowali pielęgniarek w związku z organizacją nowego oddziału o wzmocnionym zabezpieczeniu sądowym, gdzie będzie 50 miejsc dla pacjentów o różnych schorzeniach i uzależnieniach.

- Te same pielęgniarki jak również inny personel będą służyły tym samym pacjentom tylko pod innym adresem - dodaje Sławomir Kosidło,  dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku.

Może nie do końca tym samym, ale będą miały pracę. 1 lipca szpital wojewódzki w ramach restrukturyzacji będzie miał mniejsze możliwości leczenia dzieci. Bo radni wojewódzcy zdecydowali o likwidacji oddziałów pediatrycznych. Za to niebawem w szpitalu w Choroszczy powstanie oddział, na którym leczeni będą skazani za przestępstwa seksualne.

Niezależnie od planów restrukturyzacji szpitali i od rodzaju pacjentów - chodzi o to, żeby w placówkach pracował doświadczony personel - mówią urzędnicy.

Żeby wszyscy byli zadowoleni z podpisanej dziś umowy potrzebna jest jeszcze zgoda samych pielęgniarek.


Mariusz Rytel, ObiektywZapraszamy do dyskusji na naszym forum