• Wersja do druku
  • -AA+A

Ranking szkół ponadgimnazjalnych w woj. podlaskim

13:19, 10.01.2012
Ranking szkół ponadgimnazjalnych w woj. podlaskim Zespół Szkół Elektrycznych i Pierwsze Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku - najlepszymi szkołami w województwie podlaskim i jednymi z najlepszych w Polsce. "Perspektywy" i "Rzeczpospolita" właśnie opublikowały ogólnopolski ranking szkół.

Zespół Szkół Elektrycznych i Pierwsze Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku - najlepszymi szkołami w województwie podlaskim i jednymi z najlepszych w Polsce. "Perspektywy" i "Rzeczpospolita" właśnie opublikowały ogólnopolski ranking szkół.

fot. arch.
fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Najlepszym technikum w województwie zostało Technikum Elektryczne w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Wszyscy mają powody do dumy. W rankingu techników ta szkoła zajmuje pierwsze miejsce w województwie podlaskim i piąte w Polsce. Szkoła stwarza możliwości do uzyskania konkretnego zawodu. Oferuje wiele kierunków kształcenia.

Przygotowanie do zawodu, które ma swoje odzwierciedlenie w wynikach egzaminów zawodowych, było obok punktów z matur jednym z najważniejszych kryteriów oceny techników w rankingu. Jak mówi Adam Aleksiejczuk, wicedyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku - Młodzież, która do nas trafia po gimnazjum nie ma najlepszych wyników w porównaniu z tym, co mają licea ogólnokształcące, natomiast widać, że ta praca naszych nauczycieli wpływa na to, że te wyniki są dobre i coraz lepsze.

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku jest najlepszym liceum w woj. podlaskim. Dzięki osiągnięciom olimpijczyków szkoła zajęła ósme miejsce w ogólnopolskim rankingu olimpijskim. Zdaniem Michała Klimiuka, ucznia I LO w Białymstoku, nauka tu daje bardzo wiele. Dobrej współpraca z nauczcycielami pozwala rozbudzić pęd do wiedzy i doskonalić własne zainteresowania. Szkoła zajęła dwudzieste trzecie miejsce w ogólnopolskim  rankingu  liceów.

Ranking po raz czternasty przygotowały: miesięcznik "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita".  Pierwsze liceum ogólnokształcące w Białymstoku od kilkunastu lat zajmuje wysokie miejsce w rankingach „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej”. 

Kapituła rankingu pod uwagę brała: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz ocenę szkoły przez kadrę akademicką. Po raz pierwszy w przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.


Drugie miejsce wśród liceów w woj. podlaskim zajęło III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku, a trzecie - Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku.


Drugie miejsce wśród techników w woj. podlaskim zajęło Technikum Gastronomiczne w Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku, a trzecie - Technikum nr 5 w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży.


(mc),

za Obiektyw TVP Białystok i PAP