• Wersja do druku
  • -AA+A

Akcja „Szlachetna paczka”

13:48, 06.12.2009
Akcja „Szlachetna paczka” Zbiórkę świątecznych paczek w całej Polsce organizuje stowarzyszenie „Wiosna”.

Zbiórkę świątecznych paczek w całej Polsce organizuje stowarzyszenie „Wiosna”.

Na paczki czeka jeszcze 350 rodzin (fot. arch.)
Na paczki czeka jeszcze 350 rodzin (fot. arch.)

Podziel się:   Więcej
Czterysta najbardziej potrzebujących rodzin znalazło się na stronie internetowej stowarzyszenia „Wiosna”. Wszyscy mają szansę dostać paczkę na święta, ale czy dostaną - zależy od hojności darczyńców. - Cała idea paczki polega na tym, że jedna rodzina zrobi paczkę innej rodzinie. W tamtym roku zdarzało się tak, że całe firmy robiły paczki jednej rodzinie – mówi Wojciech Radziwon, współorganizator akcji „Szlachetna paczka”.

W tym roku zgłosiło się już ponad pięćdziesięciu chętnych, ale to wciąż za mało. Wśród darczyńców jest Anna Kościuczuk z koleżankami i kolegami z pracy. Wspólnie kupią paczkę jednej rodzinie. - My takim przedsięwzięciem na pewno możemy wiele zdziałać i dostarczyć wiele radości dla rodzin – mówi Anna Kościuczuk. Żeby pomóc, wystarczy wejść na stronę internetową stowarzyszenia i wybrać jedną z umieszczonych tam rodzin. Później zostaje tylko zrobić zakupy, według listy sporządzonej przez wolontariuszy. Znajdują się na niej produkty najbardziej potrzebne konkretnej rodzinie.

Na paczki czeka jeszcze 350 rodzin. Osoby, które chciałyby im pomóc mogą zrobić to do końca tygodnia. Lista rodzin znajduje się na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Marta Kapturek-Bozik, Obiektyw