• Wersja do druku
  • -AA+A

Parking płatny dla wszystkich

14:49, 01.04.2010
Parking płatny dla wszystkich W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele skarg na zasady obowiązujące podczas wjazdu na teren szpitala wojewódzkiego w Białymstoku.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele skarg na zasady obowiązujące podczas wjazdu na teren szpitala wojewódzkiego w Białymstoku.

fot. arch.
fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym obowiązuje pięć minut darmowego pobytu na parkingu przez dwie godziny rano i półtorej po południu.

 Przy wjeździe do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku jest zupełnie inaczej. Na początku trzeba pobrać bilet, później za wjazd i parking zapłacić. Ale nie wszyscy, którzy wjeżdżają na teren szpitala parkują. Pan Dariusz Mierzyński jedynie przywozi do poradni chirurgicznej na wizyty kontrolne swojego brata. Jak mówi - Muszę go podwieźć pod samą poradnię, ponieważ chodzi o kulach. Jest to minuta, dwie zanim wjadę i zawrócę. I za to za chwilę będę musiał uiścić opłatę w wysokości 2,5 złotego.

Takich osób, które jedynie przejeżdżają przez plac szpitalny i odwożą kogoś do poradni jest wiele. To, że muszą za to płacić, uważają za absurd. Dyrekcja szpitala twierdzi, że skarg w tej sprawie dotąd nie było. Ale nie ma nic przeciw zmianom. - Jeżeli będzie taka propozycja nie mam nic przeciwko, ponieważ organizatorem dostępności korzystania z miejsc parkingowych jest firma, która ma z nami podpisaną umowę. W każdej chwili ja mogę taki aneks podpisać – powiedział dr Sławomir Kosidło z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku.

Firma, która zarządza parkingiem, musi jednak przeanalizować koszty i sprawdzić, czy wprowadzenie pięciominutowego bezpłatnego wjazdu okaże się opłacalne. - Nie jest moim zamiarem ani celem utrudnianie w jakikolwiek sposób dostępu pacjenta do szpitala i taka szansa oczywiście jest – powiedział Jerzy Krupowicz z firmy Parkom.

Analiza kosztów ma potrwać miesiąc. Wtedy będzie wiadomo, czy firma zmieni zasady wjazdu na teren szpitala.

Inga Januszko-Manaches, Obiektyw

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum