• Wersja do druku
  • -AA+A

Śmiertelne potrącenie rowerzystów

11:09, 16.08.2012
Śmiertelne potrącenie rowerzystów Troje rowerzystów zginęło w środę wieczorem po potrąceniu przez samochód osobowy na drodze Suwałki-Sejny, w miejscowości Pawłówka. Policjanci z Sejn wyjaśniają okoliczności tej tragedii.

Troje rowerzystów zginęło w środę wieczorem po potrąceniu przez samochód osobowy na drodze Suwałki-Sejny, w miejscowości Pawłówka. Policjanci z Sejn wyjaśniają okoliczności tej tragedii.

fot. KWP w Białymstoku
fot. KWP w Białymstoku

Podziel się:   Więcej
Minionej nocy około godziny 20:35 sejneńscy policjanci odebrali sygnał o wypadku drogowym, do którego doszło pomiędzy miejscowościami Pawłówka i Krasnopol na prostym odcinku trasy 653 wiodącej ze Sejn do Suwałk.

Na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że kierujący hyundaiem 22-letni mieszkaniec stolicy jechał w kierunku Suwałk. Mężczyzna najprawdopodobniej w trakcie wymijania innego pojazdu nie zachował należytej ostrożności i wjechał w grupę pięciorga rowerzystów z województwa mazowieckiego jadących przed nim. W rezultacie troje z nich - 6-letni chłopiec, 44-letni mężczyzna oraz 16-latka - zostało odrzuconych do przydrożnego rowu. Wszyscy zginęli w wyniku doznanych obrażeń ciała.

46-letnia kobieta i 9-letnia dziewczynka, które również były w grupie rowerzystów, choć nie miały obrażeń, trafiły do szpitala w Sejnach, z powodu konieczności udzielenia im pomocy psychologicznej.

Prokuratura Rejonowa w Sejnach wszczęła w czwartek śledztwo w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Jak poinformowała PAP szefowa sejneńskiej prokuratury Anna Wierzchowska, sprawca wypadku został zatrzymany w środę wieczorem po zdarzeniu. Jeszcze nie został przesłuchany. Odbyła się natomiast sekcja zwłok dwóch ofiar.

W piątek, po kolejnej sekcji zwłok i przesłuchaniu sprawcy wypadku, prokuratura podejmie decyzję o tym, czy złożyć wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie.

(mk)
za: www.podlaska.policja.gov.pl; PAP