• Wersja do druku
  • -AA+A

Studnie za makulaturę

15:39, 15.04.2012
Studnie za makulaturę W Łomży trwa wielka zbiórka makulatury. Akcję prowadzą ojcowie kapucyni. Pieniądze ze sprzedaży starych gazet, ulotek, kartonów - zakonnicy przekażą na budowę studni w Sudanie Południowym.

W Łomży trwa wielka zbiórka makulatury. Akcję prowadzą ojcowie kapucyni. Pieniądze ze sprzedaży starych gazet, ulotek, kartonów - zakonnicy przekażą na budowę studni w Sudanie Południowym.

fot. arch.
fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Ponad czterdzieści ton makulatury trzeba zebrać, aby wystarczyło na wybudowanie jednej studni w Afryce. Kontener, który stanął przy bramie klasztoru kapucynów w Łomży to dopiero początek wielkiej akcji ludzkiej życzliwości i dobroci. Jak mówi o. Marcin Radomski z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży - Zwraca uwagę na kwestie misji, na to, że potrzebne są jakieś środki finansowe, żeby utrzymywać pewne rzeczy na misjach, tutaj w tym konkretnym przypadku związane jest to z budowaniem studni w Sudanie, ale też kwestia innej rzeczy, związanej z wrażliwością.

Zakon Kapucynów jest jednym z wielu, które włączyły się w pomoc powstałemu w lipcu ubiegłego roku państwu.  - Katolicy są bardzo poniżani, eliminowani i my chcemy wspomagać misjonarzy, którzy idą z ewangelią do Sudanu Południowego - mówi s. Małgorzata Szyszka ze Zgromadzenia Sióstr Służek.

Ofiarność mieszkańców Łomży okazała się ogromna. Spory kontener wypełnił się makulaturą w kilka dni.  - Są to rzeczy, które są nam zbędne w domu, a zebrane pieniążki w ten sposób i pozyskane środki pomogą osobom naprawdę potrzebującym w krajach, o których  czasami zapominamy, że jest tam bardzo źle, bardzo ciężko, biednie i ludzie głodują - dodaje Beata Kowalewska.

Studnie wybudowane za pieniądze zyskane ze sprzedaży makulatury uratują zapewne niejedno życie.

W poniedziałek kontener zostanie opróżniony i można gromadzić makulaturę od nowa. Akcja potrwa do czerwca.

(mc)
za: Obiektyw TVP Białystok