• Wersja do druku
  • -AA+A

Świetlica w Henrykowie znów działa

18:02, 20.05.2012
Świetlica w Henrykowie znów działa Wieś Henrykowo koło Białegostoku - świętuje. Dzięki staraniom mieszkańców i pieniądzom z Narodowego Centrum Kultury udało się zrobić generalny remont od lat nieczynnej wiejskiej świetlicy. Będzie to miejsce spotkań, warsztatów i zajęć dla dzieci.

Wieś Henrykowo koło Białegostoku - świętuje. Dzięki staraniom mieszkańców i pieniądzom z Narodowego Centrum Kultury udało się zrobić generalny remont od lat nieczynnej wiejskiej świetlicy. Będzie to miejsce spotkań, warsztatów i zajęć dla dzieci.

fot. arch.
fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Henrykowo - niewielka wieś kilka kilometrów od Białegostoku. Rozrywek tu jak na lekarstwo - do teraz. Jak mówi Dominik Pycz - Dzięki tej świetlicy dzieci mają co robić, a tak to w domu się nudzą, a tutaj zapewniają rozrywkę.

Popadający do tej pory w ruinę budynek zyskał nowe życie. Ocieplono ściany, także w środku wszystko jest nowe. Stół do piłkarzyków, komputery z dostępem do internetu. - Nie mieliśmy żadnego ogrzewania, zawiązało się koło gospodyń wiejskich, mamy aneks kuchenny zaczynamy więc gotowanie, mamy salę muzyczną - mówi Emilia Łazarska.

I już widać pierwsze efekty. Przy świetlicy powstał Zespół  Dzieciaki z Henrykowskiej Paki. Do tego występu dzieci przygotowywały się bardzo solidnie.

W Henrykowie ludzie sami postarali się o dofinansowanie remontu przez Narodowe Centrum Kultury. Bo takie miejsca są na wsiach potrzebne.

W planach są między innymi warsztaty filmowe, kolejne zajęcia muzyczne, a w sierpniu dzieci będą miały tu zorganizowane półkolonie.

(mc)
za: Obiektyw TVP Białystok