• Wersja do druku
  • -AA+A

Zarząd noworoczny

16:56, 09.01.2014
Zarząd noworoczny Chwila o noworocznych postanowieniach. Podobnie jak każdy z nas Zarząd Województwa również się w takie zaopatrzył. Marszałkowie podsumowując swą pracę w roku 2013, wspomnieli też o tym co przed nami. I choć z postanowieniami bywa różnie, zawsze nadchodzi moment, że trzeba się z ich realizacji rozliczyć.

Chwila o noworocznych postanowieniach. Podobnie jak każdy z nas Zarząd Województwa również się w takie zaopatrzył. Marszałkowie podsumowując swą pracę w roku 2013, wspomnieli też o tym co przed nami. I choć z postanowieniami bywa różnie, zawsze nadchodzi moment, że trzeba się z ich realizacji rozliczyć.

fot. arch.
fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Temat spotkania - podsumowanie minionego roku - wprawia marszałków w dobry nastrój. Bo marszałkowie nie kryją zadowolenia.  
 
Już na na początku spotkania Jarosław Dworzański zaznacza, że rok 2013 to rok przełomowy, nie tylko dlatego że z jubileuszem 500-lecia województwa.  - To lata szczególne, bo to przełom perspektywy finansowej. Przypominam, ze perspektywa 2007-13 formalnie jest już za nami, aczkolwiek rozliczać i kontynuować projekty będziemy jeszcze przez 2 najbliższe lata - powiedział Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego.

Za jeden z najważniejszych sukcesów minionego roku zarząd województwa uważa zdobycie miliarda sto milionów euro na programy rozwoju województwa.

Środki te obejmują Fundusz Rozwoju Regionalnego i Europejski Fundusz Społeczny. Po raz pierwszy razem - Regionalny Program Operacyjny będzie funkcjonował w nowej perspektywie jako program dwu funduszowy.

Każdy z departamentów chwali się tym, co udało się zrobić, zaznaczając przede wszystkim  zakończenie inwestycji drogowych takich jak Białystok- Kleosin czy Janów- Korycin, rozwój wsi, budowę gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej czy wsparcie działalności gospodarczej.

Najbardziej dumny ze swoich dokonań okazał się jednak departament zdrowia z Karolem Pileckim na czele. Jak mówi Karol Pilecki, członek zarządu województwa podlaskiego - Wykonaliśmy ogromny krok może nawet 7 milowy jeżeli chodzi o finanse w naszych jednostkach bo już po raz 2 zbilansują swoją działalność i to jest moment historyczny.

Ilu mieszkańców województwa, tyle potrzeb i oczekiwań. Planów na ubiegły rok również było wiele i choć tylko część z nich zarząd województwa zrealizował, to o tych, których podjąć się nie udało, mówić nie zamierza.  - Ja jestem z reguły optymistą nie pesymistą, samokrytyki raczej dokonuje w zaciszu swojego własnego gabinetu, a od oceny mojej pracy są właśnie dziennikarze i to im dedykuje to by ocenili naszą pracę - dodaje Jarosław Dworzański.

Wśród perspektyw na 2014 rok najważniejszą jest budowa dystrybucyjnej sieci gazowej, podniesienie konkurencyjności wojewódzkiej gospodarki oraz dalsza rozbudowa sieci drogowej a przede wszystkim  drogi S8 Białystok - Warszawa.

(mc)
za: Obiektyw TVP Białystok