• Wersja do druku
  • -AA+A

Nowa hala w Kolnie

16:43, 10.05.2012
Nowa hala w Kolnie Na wybudowanie hali sportowej czekali aż pięćdziesiąt lat i w końcu się doczekali. Mowa o mieszkańcach Kolna, a konkretnie o uczniach, a raczej byłych uczniach tamtejszej Szkoły Podstawowej Nr 1. Otwarcie hali sportowej przy tej szkole to spełnienie marzeń trzech pokoleń kolnian.

Na wybudowanie hali sportowej czekali aż pięćdziesiąt lat i w końcu się doczekali. Mowa o mieszkańcach Kolna, a konkretnie o uczniach, a raczej byłych uczniach tamtejszej Szkoły Podstawowej Nr 1. Otwarcie hali sportowej przy tej szkole to spełnienie marzeń trzech pokoleń kolnian.

fot. arch.
fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Nowa hala sportowa spełnia najwyższe standardy. Ponad tysiąc metrów kwadratowych klimatyzowanej powierzchni wypełniają boiska do gier zespołowych i przyrządy gimnastyczne. Od dziś (10.05.) nie trzeba już prowadzić lekcji wychowania fizycznego na szkolnych korytarzach. Jak mówi Barbara Podsiad, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie - Czasami nie było słychać własnego głosu w klasach lekcyjnych, nauczyciele nie mogli prowadzić lekcji.

Byli uczniowie szkoły wciąż pamiętają, jak przed ponad pięćdziesięcioma laty, jako mali chłopcy wierzyli, że będą mieli w swojej szkole salę sportową z prawdziwego zdarzenia. Jak wspomina Krzysztof Roman z Kolna - Ogłoszono zbiórkę makulatury, butelek, szmat na budowę sali sportowej. To był 1958 czy 1959 rok. Jak dodaje Bogdan Szymański z Kolna - I co roku każdy dyrektor miał swoją inicjatywę, ale gdzie te pieniądze szły to my też dokładnie nie wiemy, bo wszystkie pokolenia zbierały.

Nikt nie wie, gdzie się podziały zbierane przez lata pieniądze. Dokończenie dzieła udało się dopiero obecnemu samorządowi - w półtora roku. - Mimo, że inne inwestycje są wielokrotnie wyższe, jeżeli chodzi o środki finansowe, to z tej jest naprawdę ogromna radość – mówi Andrzej Duda, burmistrz Kolna.

Kolneńska hala kosztowała trzy miliony siedemset tysięcy złotych, na które złożyły się pieniądze miasta Kolna i dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

(mk)
za: Obiektyw TVP Białystok


Zapraszamy do dyskusji na naszym forum