Obiektyw

Obiektyw Codzienne i najważniejsze źródło informacji o wydarzeniach i problemach w naszym regionie.

Codzienne i najważniejsze źródło informacji o wydarzeniach i problemach w naszym regionie.

fot. arch.
fot. arch.
Kontakt z redakcją:
tel: 85 7435050; 85 7436161
fax: 85 6521266
obiektyw@tvp.pl
redaktor dyżurny: 85 6648180


Codzienne i najważniejsze źródło informacji o wydarzeniach i problemach w naszym regionie.

Według badań OBOP-u „Obiektyw” dociera do 90 proc. mieszkańców województwa podlaskiego. Każdego dnia gromadzi przed telewizorami od 120 do 300 tys. widzów.

„Obiektyw” był pierwszym programem wyemitowanym przez białostocki ośrodek Telewizji Polskiej. Cykliczne emisje rozpoczęto od 16 lutego 1997 r. Redakcja informacji przygotowuje średnio 50 minut programu dziennie. Najważniejsze wydarzenia z regionu prezentujemy codziennie o godz. 15:30 "Obiektyw Flesz"; 18:30 - główne wydanie "Obiektywu" i 22:00.

Na potrzeby „Obiektywu” pracują dziennikarze w redakcjach w Białymstoku, Suwałkach i Łomży. Materiały filmowe realizuje codziennie pięć ekip reporterskich, dzięki temu jesteśmy zawsze tam, gdzie dzieją się najważniejsze, najciekawsze i najbardziej aktualne wydarzenia.

Od lat tworzymy informacje na zamówienie ogólnopolskich dzienników: „Wiadomości”, „Panoramy” i „Teleexpressu”, a od marca 2002 – także programów informacyjnych TVP 3 (później TVP Info). Codziennie całe programy z 18.30 i 22.00 są dostępne na stronie internetowej Oddziału.

„Obiektyw” niejednokrotnie doceniany był za swój profesjonalizm dziennikarski. Efektem tego są liczne nagrody uzyskiwane w prestiżowych konkursach, m.in. I nagroda w kategorii regionalnych programów informacyjnych w 1999 r., III nagroda w kategorii najlepszy program informacyjny w 2001 r., II miejsce dla programu „Obiektyw” w kategorii regionalny program informacyjny przyznana na Międzynarodowym Konkursie Prix Circom Regional na najlepsze produkcje europejskich telewizji regionalnych czy w 2011 roku Grand Prix - główna nagroda dla najlepszego programu informacyjnego - w siedemnastym Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP PiK17.

Dewizą „Obiektywu” jest przede wszystkim rzetelność, fachowość i aktualność pokazywanych informacji regionalnych. "Obiektyw" to codzienne utrwalanie na taśmie filmowej tworzącej się na Państwa oczach najnowszej historii województwa podlaskiego.