• Wersja do druku
  • -AA+A

Abonament RTV 2014 ciut droższy, ale są rabaty!

14:29, 30.12.2013
Abonament RTV 2014 ciut droższy, ale są rabaty! Programy informacyjne, rozrywka, kultura i dużo sportu. Telewizja publiczna wraz z 16 ośrodkami regionalnymi stara się spełniać oczekiwania widzów, dlatego tak ważne są wpływy z abonamentu. Od 1 stycznia zapłacimy za niego o kilka złotych więcej. Roczna opłata abonamentowa wzrośnie dokładnie o 7 zł. Podwyżka uwzględnia przede wszystkim koszty inflacji.

Programy informacyjne, rozrywka, kultura i dużo sportu. Telewizja publiczna wraz z 16 ośrodkami regionalnymi stara się spełniać oczekiwania widzów, dlatego tak ważne są wpływy z abonamentu. Od 1 stycznia zapłacimy za niego o kilka złotych więcej. Roczna opłata abonamentowa wzrośnie dokładnie o 7 zł. Podwyżka uwzględnia przede wszystkim koszty inflacji.

Płacąc abonament z góry, można zaoszczędzić ponad 20 zł
Płacąc abonament z góry, można zaoszczędzić ponad 20 zł

Powiązane artykuły


Podziel się:   Więcej
Abonament radiowo-telewizyjny podrożeje od nowego roku: 12-miesięczna opłata będzie wyższa o 7 zł (208,45 zł). Od 1 stycznia opłata miesięczna wyniesie 19,3 zł. Każdy, kto w styczniu zapłaci z góry za cały rok, zyska 10-procentowy rabat (23,15 zł)!

- Co lubię oglądać? Programy historyczne, przyrodnicze. A abonament powinno się płacić, to jest obowiązek każdego Polaka: jeśli chce ktoś korzystać z telewizji, to niech płaci ten abonament – mówi jeden z bydgoszczan. - Jak potrzebuję sobie coś obejrzeć, to jakiś ciekawy film i to wszystko – dodaje inny. „A płaci pan abonament?” – pytamy. - Nie. A…, przepraszam: nie płacę, bo moja mama jest zwolniona z abonamentu – dodaje.

Z opłaty abonamentowej zwolnione są osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Ulga przysługuje też osobom powyżej 75 lat, bezrobotnym, osobom z prawem do zasiłku przedemerytalnego oraz inwalidom wojennym.

Opłata abonamentowa za radio i telewizje jest obowiązkiem ustawowym i nie zwalnia z niego płacenie rachunków za telewizję kablową, czy satelitarną.

Krystyna Rymaszewska

 
 
 
...