• Wersja do druku
  • -AA+A

KZGW: Śluzy na Kanale Bydgoskim będą otwarte!

15:46, 26.04.2013
KZGW: Śluzy na Kanale Bydgoskim będą otwarte! W połowie czerwca bydgoski szlak żeglowny będzie drożny - zapewnia Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej. Na to działanie zostały przeznaczone środki z rezerwy budżetu państwa. Tym samym, po nagłośnieniu sprawy przez naszych dziennikarzy, śluzy na Kanale Bydgoskim zostaną wyremontowane i statki oraz żaglówki będą mogły pływać bez przeszkód po drodze E70. We wtorek informowaliśmy, że stan śluz jest katastrofalny, przez co droga wodna jest zamknięta. Pod znakiem zapytania stanęła też organizacja imprezy "Ster na Bydgoszcz".

W połowie czerwca bydgoski szlak żeglowny będzie drożny - zapewnia Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej. Na to działanie zostały przeznaczone środki z rezerwy budżetu państwa. Tym samym, po nagłośnieniu sprawy przez naszych dziennikarzy, śluzy na Kanale Bydgoskim zostaną wyremontowane i statki oraz żaglówki będą mogły pływać bez przeszkód po drodze E70. We wtorek informowaliśmy, że stan śluz jest katastrofalny, przez co droga wodna jest zamknięta. Pod znakiem zapytania stanęła też organizacja imprezy "Ster na Bydgoszcz".

Wszystkie śluzy mają być otwarte do czerwocwego "Steru na Bydgoszcz"
Wszystkie śluzy mają być otwarte do czerwocwego "Steru na Bydgoszcz"

Podziel się:   Więcej
- Prace podstawowe powinny zakończyć się do połowy czerwca, by szlak był żeglowny dla uczestników imprezy "Ster na Bydgoszcz". Jednocześnie prowadzone są prace przygotowawcze do prowadzenia obiektów piętrzących Kanału Bydgoskiego. Dofinansowanie tego działania zostanie udzielone na 2014 rok. Dzięki tym pracom, które teraz zostaną rozpoczęte, by udrożnić szlak, zostanie przygotowana dokumentacja, by szybciej te procedury nastąpiły i zostały jak najszybciej udrożnione wszystkie elementy całego szlaku - informuje Joanna Marzec, rzecznik prasowy Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Katarzyna Skrzypiec