• Wersja do druku
  • -AA+A

Łatwiejszy dojazd z Torunia do lotniska… w Gdańsku

16:18, 05.04.2013
Łatwiejszy dojazd z Torunia do lotniska… w Gdańsku Szybko, tanio i - co najważniejsze - bezpośrednio na trójmiejskie lotnisko Rębiechowo. Taką możliwość da od przyszłego piątku mieszkańcom Torunia jeden z przewoźników. Połączenie oficjalnie ma ułatwić dojazd klientom, którzy już korzystają z oferty lotniska. Nieoficjalnie to walka o klienta, w której port w Bydgoszczy - póki co - wydaje się być chyba o co najmniej jeden krok do tyłu.

Szybko, tanio i - co najważniejsze - bezpośrednio na trójmiejskie lotnisko Rębiechowo. Taką możliwość da od przyszłego piątku mieszkańcom Torunia jeden z przewoźników. Połączenie oficjalnie ma ułatwić dojazd klientom, którzy już korzystają z oferty lotniska. Nieoficjalnie to walka o klienta, w której port w Bydgoszczy - póki co - wydaje się być chyba o co najmniej jeden krok do tyłu.


Podziel się:   Więcej
Cena - 26 zł. Czas przejazdu - 3 godziny. Co najważniejsze jednak - od teraz droga na lotnisko im. Lecha Wałęsy to brak konieczności przesiadki w Gdańsku. - To wspaniale, jeśli będzie dojazd prosto na lotnisko. Znacznie lepiej niż z szukaniem jeszcze dodatkowego połączenia w samym Gdańsku – przyznaje Giuseppe Bartoli, jeden pasażerów.

Na razie na lotnisko pasażerów zabierze jeden z kilku autobusów kursujących między Gdańskiem a Toruniem. Połączenie to inicjatywa portu w Gdańsku. - Lotnisko w Gdańsku zgłosiło się do nas, aby podjąć jakoś współpracę w zakresie ułatwienia przejazdu pasażerom na lotnisko - zdradza Krzysztof Liszewski dyrektor Regionu Północ Veolia Transport Sp. z o. o.

Do tej pory uruchomiono już podobne połączenia z Olsztynem i Koszalinem. W planach lotnisko w Gdańsku ma także Kaliningrad. - My tym pasażerom, którzy już teraz korzystają z naszych usług, chcemy pomóc. Chcemy, żeby ten dojazd był wygodniejszy, żeby nie musieli się „telepać” pociągiem z przesiadką, tylko żeby mogli po ludzku dojechać jednym autobusem – wyjaśnia Michał Tusk z działu marketingu i analiz ekonomicznych Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy sp. z o. o.

Rozmowy na temat uruchomienia podobnego połączenia z Torunia na lotnisko w Bydgoszczy, trwają od zakończenia Euro 2012. W czasie imprezy oferta przejazdu nie spotkała się z dużym zainteresowaniem, ale przewoźnik zapewnia, że to zbyt krótki okres, by ocenić jej rentowność. Jak dotąd, na drodze do podpisania porozumienia stanęło kilka przeszkód. - Mając oddział w Toruniu, chcemy wozić mieszkańców, także na lotniska. Natomiast jesteśmy firmą komercyjną i musimy zarabiać na tym pieniądze – przyznaje Andrzej Stangret, dyrektor ds. marketingu i rozwoju Veolia Transport Sp. z o. o.

Nieoficjalnie wiadomo, że podpisanie porozumienia to kwestia kilku tysięcy zł dofinansowania miesięcznie. Przewoźnik pasażerów na lotnisko w Gdańsku będzie na razie dowozić przez trzy miesiące.

Łukasz Goniak

 
 
 
...