• Wersja do druku
  • -AA+A

Odkryli „dziuplę” z kradzionymi autami i motorami z Niemiec

13:13, 31.10.2013
Odkryli „dziuplę” z kradzionymi autami i motorami z Niemiec Magazyn kradzionych samochodów i motocykli zlikwidowali policjanci na terenie gminy Złotniki Kujawskie. W „dziupli” znaleziono także liczne części rozebranych wcześniej pojazdów. Zatrzymano dwie osoby.

Magazyn kradzionych samochodów i motocykli zlikwidowali policjanci na terenie gminy Złotniki Kujawskie. W „dziupli” znaleziono także liczne części rozebranych wcześniej pojazdów. Zatrzymano dwie osoby.

fot. KPP w Inowrocławiu
fot. KPP w Inowrocławiu

Podziel się:   Więcej
Zatrzymani to 36-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego i 38-letni żninianin. Obaj trafili oni do policyjnego aresztu. W należących do mężczyzn garażach i pomieszczeniach gospodarczych policjanci znaleźli trzy Skody Octavia, jedno BMW i Forda Transita. Pomieszczenia skrywały także pięć motocykli suzuki, kawasaki i yamaha. Policjanic przed dwie doby weryfikowali numery, dane pojazdów i szczegółowo sprawdzali skąd pochodzą. Okazało się, że wszystkie zostały skradzione w tym roku na terenie Niemiec. „Dziupla” kryła również liczne części od rozebranych już kompletnie pojazdów.

Obaj zatrzymani w tej sprawie mężczyźni usłyszeli zarzuty przerabiania numerów i znaków identyfikacyjnych mienia o znacznej wartości. Młodszemu z nich postawiono również zarzut paserstwa. Policja wnioskuje do prokuratora o zastosowanie wobec dwójki tymczasowych aresztów. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policja szacuje, że wartość odzyskanych pojazdów i części samochodowych sięga kilkuset tysięcy złotych. W dalszym ciągu sprawdzane są powiązania sprawców.