• Wersja do druku
  • -AA+A

Kalwaria w Pakości w końcu odnowiona. Dziś otwarcie

16:12, 30.04.2013
Kalwaria w Pakości w końcu odnowiona. Dziś otwarcie To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla Pakości, ale i całych Kujaw. Dziś uroczyste otwarcie odrestaurowanego Parku Kulturowego "Kalwaria Pakowska". To jeden z największych i najsłynniejszych zespołów stacji Męki Pańskiej w Polsce Północnej. Wyremontowanie 12 barkowych kaplic sprawiło, że miejsce to odzyskało swój dawny blask.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla Pakości, ale i całych Kujaw. Dziś uroczyste otwarcie odrestaurowanego Parku Kulturowego "Kalwaria Pakowska". To jeden z największych i najsłynniejszych zespołów stacji Męki Pańskiej w Polsce Północnej. Wyremontowanie 12 barkowych kaplic sprawiło, że miejsce to odzyskało swój dawny blask.


Podziel się:   Więcej
Nawet największe mrozy i śnieg , tak jak w czasie tegorocznych świąt Wielkiej Nocy, nie przeszkadzają pątnikom , którzy właśnie tu najpełniej przezywają Drogę Krzyżową. Kalwaria Pakoska zwana jest często Kujawską Jerozolimą, ponieważ zbudowana została dokładnie na wzór tej jerozolimskiej.

Kalwaria Pakoska wyraźnie odżyła. Bez wątpienia przyczyniło się do tego odrestaurowanie barokowych kapliczek, które odzyskały z zewnątrz dawny wygląd. Kalwaria stała się przez to nie tylko miejscem modlitwy, ale też częścią naszego dziedzictwa kulturowego. W dzisiejszych uroczystościach bierze udział m.in. ks arcybiskup Henryk Muszyński.
Magdalena Niewęgłowska