• Wersja do druku
  • -AA+A

Urlop nie przeszkadza w głosowaniu

16:51, 04.07.2010
Urlop nie przeszkadza w głosowaniu Wybory po raz pierwszy odbywają się podczas wakacji. Wiele osób głosuje poza miejscem zameldowania - w miejscowościach wypoczynkowych i uzdrowiskowych.

Wybory po raz pierwszy odbywają się podczas wakacji. Wiele osób głosuje poza miejscem zameldowania - w miejscowościach wypoczynkowych i uzdrowiskowych.

Wiele osób głosuje w miejscowościach wypoczynkowych i uzdrowiskowych.
Wiele osób głosuje w miejscowościach wypoczynkowych i uzdrowiskowych.

Podziel się:   Więcej

Pan Zbigniew Wegner - na co dzień kapitan żeglugi śródlądowej - całe lato pracuje w Pieczyskach. Dziś - jak mówi - przede wszystkim jako wyborca, wczesnym rankiem zszedł na ląd, by oddać swój głos podczas wyborów prezydenckich. Z tego przywileju - mimo doskonałej pogody chce skorzystać również pan Waldek, który przyjechał do Pieczysk z Łodzi. Ukochana żaglówka musi poczekać.. aż mężczyzna wróci z lokalu wyborczego.

Najchętniej odwiedzany przez okolicznych turystów lokal wyborczy mieści się w Koronowie. Jak dowiedzieliśmy się w okręgowej komisji wyborczej wśród osób, które postanowiły zagłosować w stolicy Zalewu Koronowskiego znaleźli się turyści z Torunia, Szczecina, Gdyni, Warszawy, Krakowa, czy Olsztyna.

 Podobna mobilizacja panuje w Ciechocinku. Tu podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich padł rekord - frekwencja wyborcza wyniosła 66 procent.

Tylko w okręgu bydgoskim wydano ponad 24 tysiące zaświadczeń pozwalających na głosowanie poza miejscem zameldowania.

Monika Kamińska