• Wersja do druku
  • -AA+A

Aktywny senior

20:37, 29.09.2012
Aktywny senior Życie na emeryturze nie musi być wcale monotonne, a jesień życia - przygnębiająca. Jak zaakceptować upływ czasu, pożegnać się z młodością, nie tracąc przy tym wigoru i radości z każdego kolejnego dnia? "Aktywny senior" to spotkanie z osobami, które mimo dojrzałego wieku potrafią się bawić, śmiać i cieszyć każdą chwilą; z osobami, które znalazły sposób na przeżycie drugiej młodości.

Życie na emeryturze nie musi być wcale monotonne, a jesień życia - przygnębiająca. Jak zaakceptować upływ czasu, pożegnać się z młodością, nie tracąc przy tym wigoru i radości z każdego kolejnego dnia? "Aktywny senior" to spotkanie z osobami, które mimo dojrzałego wieku potrafią się bawić, śmiać i cieszyć każdą chwilą; z osobami, które znalazły sposób na przeżycie drugiej młodości.


Podziel się:   Więcej
Bohaterami pierwszego z dwóch odcinków są podopieczni z Dziennego Domu Pobytu "Senior" w Bydgoszczy oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Toruniu. Seniorzy dzielą się emocjami, jakie towarzyszyły im w chwili przechodzenia na emeryturę i w czasie jej trwania. Wielu z nich musiało uczyć się żyć od nowa, w innej rzeczywistości. Pojawiała się samotność, pustka i lęk przed przyszłością. Życie zaczynało nabierać znowu innych barw właśnie dzięki domom seniora, gdzie nie brakuje propozycji aktywnego spędzania czasu. Kamera obserwuje życie podopiecznych tych placówek, ich pomysły na organizowanie wolnych chwil, a także przyjaźnie, więzi i relacje, jakie pozwalają odnaleźć szczęście w każdym dniu.

Emisja w poniedziałek (1 października) o 17.20.

Bohaterowie reportażu udowadniają, że na emeryturze można cieszyć się każdą chwilą i wykorzystywać ją w pełni dla siebie. Podopieczni Domu Dziennego Pobytu w Grudziądzu i Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Więcborku nie mają czasu na nudę. Spacery z kijkami, spotkania w kręgielni, nauka zumby, surfowanie po internecie czy zabawa w radio, to tylko część ich codziennych rozrywek. Zarażają humorem i tryskają radością. Jak im się to udaje? Odpowiedź w programie.

Emisja w niedzielę (18 listopada) o 17.30 i w kolejną niedzielę (25 listopada) o 17.00.

 
 
 
...