• Wersja do druku
  • -AA+A

Od wybuchu butli z gazem runął dom. Jest ranna (zobacz zdjęcia)

15:43, 05.10.2012
Od wybuchu butli z gazem runął dom. Jest ranna (zobacz zdjęcia) Eksplozja gazu w domu jednorodzinnym w Wysokiej Wsi (powiat tucholski). Budynek się całkowicie zawalił. Kobieta z ciężkimi poparzeniami została zabrana do szpitala. Pięć zastępów straży od piątkowego południa pracowało na gruzowisku, by m.in. sprawdzić, czy pod gruzami nie ma innych osób. Na szczęście, nikogo nie znaleźli

Eksplozja gazu w domu jednorodzinnym w Wysokiej Wsi (powiat tucholski). Budynek się całkowicie zawalił. Kobieta z ciężkimi poparzeniami została zabrana do szpitala. Pięć zastępów straży od piątkowego południa pracowało na gruzowisku, by m.in. sprawdzić, czy pod gruzami nie ma innych osób. Na szczęście, nikogo nie znaleźli

Resztki domu nadają się już tylko do rozbiórki (fot. KW PSP)
Resztki domu nadają się już tylko do rozbiórki (fot. KW PSP)

Powiązane artykuły


Podziel się:   Więcej
Wybuch gazu praktycznie zmiótł z powierzchni ziemi parterowy, murowany dom jednorodzinny w Wysokiej Wsi. - Prawdopodobnie gaz ulatniał się i gromadził w pomieszczeniu przez dłuższy czas, dlatego rozmiary zniszczeń są tak duże, że runął dom - informuje st. kpt. Małgorzata Krzemkowska-Jarocka, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu. Wstępnie ustalono, że gaz propan-butan wypływał z dwóch odkręconych butli, które strażacy znaleźli w gruzach.

Poparzona została 49-letnia kobieta. Jej stan był poważny i lekarze zdecydowali, by śmigłowiec LPR przetransportował ją do jednej z bydgoskich lecznic.

Strażacy przeszukali rumowisko, używając m.in. dwóch kamer termowizyjnych, bo istniało podejrzenie, że w budynku mogą znajdować się inne osoby. Na szczęście nikogo nie znaleźli. Policjanci dotarli do pozostałych domowników, którzy w czasie eksplozji byli poza domem.

Burmistrz Tucholi zapowiedział, że przygotuje zastępcze mieszkanie dla poszkodowanych.