• Wersja do druku
  • -AA+A

„Szlachetna paczka” uszczęśliwi wiele rodzin

18:09, 08.12.2012
„Szlachetna paczka” uszczęśliwi wiele rodzin Kilkuset darczyńców i prezenty dla ponad 800 rodzin z całego regionu - to efekt tegorocznej akcji „Szlachetna paczka". Od listopada wolontariusze wraz z mieszkańcami regionu, sportowcami i artystami przygotowywali paczki z żywnością, odzieżą i zabawkami. Dzięki ich wsparciu każda potrzebująca rodzina jeszcze przed świętami otrzyma wymarzone prezenty. W akcję włączyła się też nasza toruńska redakcja.

Kilkuset darczyńców i prezenty dla ponad 800 rodzin z całego regionu - to efekt tegorocznej akcji „Szlachetna paczka". Od listopada wolontariusze wraz z mieszkańcami regionu, sportowcami i artystami przygotowywali paczki z żywnością, odzieżą i zabawkami. Dzięki ich wsparciu każda potrzebująca rodzina jeszcze przed świętami otrzyma wymarzone prezenty. W akcję włączyła się też nasza toruńska redakcja.

Nasze redakcyjne koleżanki z Torunia - Marta Kalas i Marta Karpińska - także przygotowały prezenty w ramach "Szalchetnej paczki"
Nasze redakcyjne koleżanki z Torunia - Marta Kalas i Marta Karpińska - także przygotowały prezenty w ramach "Szalchetnej paczki"

Podziel się:   Więcej
Tysiące paczek - i tyle samo uśmiechów. Co roku w ramach akcji „Szlachetna paczka” świąteczne upominki trafiają do setek rodzin w regionie. To efekt kilkutygodniowej pracy wolontariuszy. Od połowy listopada odwiedzali rodziny tworząc bazę potrzebujących. - Wolontariusze rozmawiali z nimi na temat potrzeb. Na podstawie rozmów powstała lista potrzeb dla wszystkich rodzin. Z taka listą darczyńcy mogli iść na zakupy i kupić najpotrzebniejsze przedmioty, by sprawić komuś radość - wyjaśnia Natalia Kaźmierczak, koordynator akcji "Szlachetna Paczka 2012".

Z każdym rokiem lista rodzin się zwiększa. Jest tez coraz więcej chętnych do obdarowywania. Sylwia Marszał-Taciak o akcji dowiedziała się z internetu. W przygotowaniu prezentów dla potrzebujących pomagali również jej najbliżsi. - Rodzina jest duża: jest matka i piątka dzieci. Potrzeb było wiele, staraliśmy się wszystkie spełnić: odzież, żywność, zabawki, kosmetyki. Uzbieraliśmy tego sporo – opowiada.

W tym roku prezenty od darczyńców otrzymało ponad 800 rodzin. - Tyle było rodzin nieroszczeniowych, które naprawdę chcą wyjść z biedy i potrzebują pomocy. Teraz efektem naszych działań jest rozwożenie paczek – mówi Sandra Walecka, wolontariuszka. - To jest po prostu coś niesamowitego. Jak przychodzimy do rodzin - bo wcześniej się ich nie informuje - ta radość dzieci, rodziców, nasza to coś wspaniałego – wyznaje Patrycja Majewska, wolontariuszka.

W akcje włączyli się również dziennikarze TVP Bydgoszcz z toruńskiej redakcji. W paczce, którą przygotowali znalazły się m.in. słodycze, odzież i zabawki.

Pośród darczyńców tegorocznej „Szlachetnej paczki" znaleźli się również sportowcy, artyści, przedstawiciele władz miast i regionu.

Katarzyna Skrzypiec, Łukasz Goniak

 
 
 
...