• Wersja do druku
  • -AA+A

Związek niewidomych świętuje dwa jubileusze

15:05, 27.09.2011
Związek niewidomych świętuje dwa jubileusze "Osoby niewidome i słabowidzące mają pasje, zainteresowania, talenty, korzystają z dóbr kultury i tworzą te dobra" - to hasło bydgoskich obchodów 60-lecia Polskiego Związku Niewidomych oraz 65-lecia Zjednoczenia Krajowego Ruchu Niewidomych. Okrągły jubileusz związku jest okazją, by zwrócić uwagę Polaków na problemy osób niewidomych.

"Osoby niewidome i słabowidzące mają pasje, zainteresowania, talenty, korzystają z dóbr kultury i tworzą te dobra" - to hasło bydgoskich obchodów 60-lecia Polskiego Związku Niewidomych oraz 65-lecia Zjednoczenia Krajowego Ruchu Niewidomych. Okrągły jubileusz związku jest okazją, by zwrócić uwagę Polaków na problemy osób niewidomych.

Wojewoda Ewa Mes odznaczyła zasłużonych dla związku niewidomych
Wojewoda Ewa Mes odznaczyła zasłużonych dla związku niewidomych

Podziel się:   Więcej
Brak widzenia to często bariera nie do przejścia. Utrudniona komunikacja, ograniczona oferta kulturalna, wysokie bezrobocie. Tak wygląda życie osób niewidomych i niedowidzących. Polski Związek Niewidomych to jedna z niewielu organizacji, która pomaga osobom z dysfunkcją k wzroku nauczyć się alfabetu Braille'a, orientacji przestrzennej czy prowadzenia gospodarstwa domowego.

W czasie uroczystej gali w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego zasłużonym animatorom kultury wręczono nagrody, odznaczenia państwowe i związkowe, a także podsumowano rok jubileuszowy, podczas którego zorganizowano ponad 40 imprez i spotkań integracyjnych.

Iwona Komisarek