• Wersja do druku
  • -AA+A

Piłkarze Zawiszy w szkołach „szukają” kibiców

16:00, 18.09.2013
Piłkarze Zawiszy w szkołach „szukają” kibiców Zawisza Bydgoszcz ruszył z projektem „Zawisza i futbolówka to szkolna wymówka". Ekstraklasowi piłkarze odwiedzają szkoły i zachęcają uczniów do kibicowania drużynie na meczach. Pierwszą placówką, do której udali się zawodnicy, była Szkoła Podstawowa nr 63 w Bydgoszczy.

Zawisza Bydgoszcz ruszył z projektem „Zawisza i futbolówka to szkolna wymówka". Ekstraklasowi piłkarze odwiedzają szkoły i zachęcają uczniów do kibicowania drużynie na meczach. Pierwszą placówką, do której udali się zawodnicy, była Szkoła Podstawowa nr 63 w Bydgoszczy.

Chłopcy strzelali karne Andrzejowi Witanowi
Chłopcy strzelali karne Andrzejowi Witanowi

Podziel się:   Więcej
Bramkarz Andrzej Witan chyba nie pamięta, kiedy ostatni raz wpuścił tyle goli z rzutów karnych, co w środowe przedpołudnie. Po konkursie praktycznym przyszedł czas na teorię. Pomocnik Michał Masłowski, zapraszając na mecze Zawiszy, jednocześnie wskazywał najmłodszym kibicom drogę do sukcesu. - Ważna jest szkoła i ciężka praca – uświadamiał dzieciom.

Ważna jest też wszechstronność, a tą już na bardzo wysokim poziomie zaprezentowali uczniowie w części zadawania pytań. - Ile lat gracie? – dociekali. – Ja piętnaście lat – zdradza Masłowski. - Ja już ze 12 lat – dodaje Witan. - Jak zagracie w sobotę z Lechią? – padło kolejne pytanie. - Będziemy grać ofensywnie, bo chcemy wygrać – zapowiada Masłowski. - Macie zakwasy? – dopytywali uczniowie. - Po ciężkich treningach mamy - odpowiada.

Takie kolejki po autografy będą się cyklicznie ustawiać w szkołach Bydgoszczy i okolic do końca roku. Piłkarze chcieliby, aby takie same ustawiały się po bilety przed klubową kasą. Najbliższy mecz T-Mobile Ekstraklasy na stadionie przy ul. Gdańskiej – 24 września o godz. 18.00 z Zagłębiem Lubin.

Hubert Malinowski

 
 
 
...