• Wersja do druku
  • -AA+A

Sławy floretu powalczą w Toruniu i w TVP Bydgoszcz

10:40, 28.10.2011
Sławy floretu powalczą w Toruniu i w TVP Bydgoszcz Sylwia Gruchała, jej odwieczna rywalka Valentina Vezzali i aktualna wicemistrzyni świata Elisa di Francisco - to niektóre florecistki, które wystąpią 7 listopada w Gali Szermierczej w Dworze Artusa. Transmisja tego wieczoru na naszej antenie!

Sylwia Gruchała, jej odwieczna rywalka Valentina Vezzali i aktualna wicemistrzyni świata Elisa di Francisco - to niektóre florecistki, które wystąpią 7 listopada w Gali Szermierczej w Dworze Artusa. Transmisja tego wieczoru na naszej antenie!

Miłośnicy szermierki będa mogli zobaczyć w akcji m.in. utytułowaną i uroczą Sylwię Gruchałę (fot. PAP)
Miłośnicy szermierki będa mogli zobaczyć w akcji m.in. utytułowaną i uroczą Sylwię Gruchałę (fot. PAP)

Podziel się:   Więcej
Z inicjatywy Klubu Sportowego Budowlani Toruń i Polskiego Związku Szermierki, na zaproszenie marszałka województwa Piotra Całbeckiego i prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, w poniedziałek 7 listopada w grodzie Kopernika zjawią się jedne z najlepszych florecistek świata, reprezentacje Włoch i Polski, aby zmierzyć się w pokazowym meczu i popularyzować szermierkę.

Biało-czerwone wyjdą przeciw Włoszkom w składzie: Sylwia Gruchała (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - brązowa indywidualna medalista igrzysk w Atenach i srebrna w drużynie w Sydney oraz zeszłoroczna drużynowa wicemistrzyni globu (dzień przed Galą kończy 30 lat), Anna Rybicka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - wicemistrzyni igrzysk w drużynie z Sydney, trzykrotna indywidualna brązowa medalistka ME, Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) - ćwierćfinalistka indywidualnego turnieju październikowych MŚ oraz rezerwowa Karolina Chlewińska.
 
 
 
...
 
To będzie wielkie święto szermierki na Kujawach i Pomorzu
W międzypaństwowym meczu (dziewięć pojedynków do pięciu trafień) w kadrze Włoch na planszy Dworu Artusa staną: Valentina Vezzali - wielokrotna złota medalistka olimpijska (w półfinale igrzysk w Atenach wygrała z Sylwią Gruchałą) i aktualna mistrzyni świata sprzed dwóch tygodni u siebie w Katanii; Elisa di Francisca - aktualna indywidualna wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy oraz zeszłoroczna mistrzyni świata; Arianna Errigo - zeszłoroczna wicemistrzyni świata.

Mecz poprzedzą pokazowe walkami młodych toruńskich florecistów Budowlanych.

Gala zacznie się o godz. 18.00 w Dworze Artusa. Od 18.50 TVP Bydgoszcz i TVP Sport będzie transmitować floretowe pojedynki.