• Wersja do druku
  • -AA+A

Tak nowoczesnego centrum rehabilitacji nie będzie miał żaden szpital w Polsce

16:31, 19.06.2012
Tak nowoczesnego centrum rehabilitacji nie będzie miał żaden szpital w Polsce To będzie pierwszy taki ośrodek przy szpitalu publicznym w kraju - Centrum Onkologii w Bydgoszczy buduje Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Powstaje hala sportowa, basen pływacki, nowoczesne sale do rehabilitacji. Obiekt zostanie otwarty wiosną przyszłego roku. Będzie mógł służyć nawet 100 tys. osób rocznie - pacjentom i niepełnosprawnym sportowcom.

To będzie pierwszy taki ośrodek przy szpitalu publicznym w kraju - Centrum Onkologii w Bydgoszczy buduje Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Powstaje hala sportowa, basen pływacki, nowoczesne sale do rehabilitacji. Obiekt zostanie otwarty wiosną przyszłego roku. Będzie mógł służyć nawet 100 tys. osób rocznie - pacjentom i niepełnosprawnym sportowcom.


Podziel się:   Więcej
Tak nowoczesnego centrum rehabilitacji nie będzie miał żaden szpital w Polsce. Jest jeszcze w budowie, ale już widać rozmach inwestycji. Jest już niecka 25-metrowego basenu z sześcioma torami, będą jeszcze trybuny. W miejscu dawnej szpitalnej pralni teraz jest pełnowymiarowa hala sportowa do koszykówki, siatkówki czy piłki ręcznej.

Sale do rehabilitacji zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt do leczenia ruchem, światłem, ultradźwiękami, będzie krioterapia, gabinety masażu - wszystko w jednym miejscu. - Liczymy, że będzie to finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jeśli chodzi o usługi medyczne. Natomiast będziemy mieli ofertę dla różnego rodzaju firm – mówi Zbigniew Pawłowicz, dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Inwestycje w całości finansuje samorząd województwa w ramach medycznego pakietu stulecia. Park Aktywnej Rehabilitacji wraz z modernizacją i rozbudową Centrum Onkologii to 100 mln zł. Główna inwestycja rodziła się jednak w bólach. We wtorek marszałek województwa mógł zobaczyć postęp prac. - Trudno było przekonać radnych sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Mamy to już za sobą. Dzisiaj tamte decyzje się bronią - przyznaje Piotr Całbecki.

Obiekt zaskakuje konstrukcją i architekturą. - Posiada konstrukcje stalową, drewnianą, ciekawy wystrój wnętrz, okładziny szklane – zachwala Bartosz Kaźmierczak z Budimeksu S.A.

Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ma też służyć m.in. niepełnosprawnym sportowcom. Część pomieszczeń już udało się wykończyć i korzystają z nich pacjenci, którzy do tej pory byli rehabilitowani w głównym budynku Centrum Onkologii. - Duża przestrzeń, więcej sprzętu, więcej pan rehabilitantek, które pomagają w ćwiczeniach – wylicza Beata Szydłowska, pacjentka.

Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu zostanie oddany do użytku wiosną przyszłego roku.

Krystyna Rymaszewska

 
 
 
...