• Wersja do druku
  • -AA+A

W „zakaźnym” leczą w komfortowych warunkach

19:21, 13.07.2011
W „zakaźnym” leczą w komfortowych warunkach Nowe pomieszczenia i lepsze warunki dla pacjentów - zakończyła się rozbudowa budynku Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Pierwsi pacjenci zostali już przeniesieni na nowe oddziały. Na remont i nowy sprzęt czekają jeszcze oddziały w starej części szpitala.

Nowe pomieszczenia i lepsze warunki dla pacjentów - zakończyła się rozbudowa budynku Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Pierwsi pacjenci zostali już przeniesieni na nowe oddziały. Na remont i nowy sprzęt czekają jeszcze oddziały w starej części szpitala.

Tak radośnie i z telewizorem LCD wygląda jedna ze ścian na nowym oddziale szpitala
Tak radośnie i z telewizorem LCD wygląda jedna ze ścian na nowym oddziale szpitala

Podziel się:   Więcej
W nowoczesnych warunkach są objęci opieką pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Do nowego budynku już przeniesiono chorych m.in. z oddziału dziecięcego i zakaźnego. Od wczoraj przebywa tutaj Jacek Ciurowski. - W porównaniu z poprzednim miejscem sale są mniejsze, więc jest bardziej komfortowo. Nie ma problemu np. że ktoś chrapie - przyznaje .

Na terenie placówki już funkcjonują oddziały zakaźne i diagnostyki laboratoryjnej. Odmalowane i wyposażone sale czekają na kolejnych chorych. Nowe warunki zapewniają większy komfort nie tylko pacjentom, ale i personelowi medycznemu. - Zmieniły się warunki, komfort się poprawił, sal jst więcej i dla pacjentów i dla naszej pracy - ocenia Maria Kubera, pielęgniarka oddziału internistyczno-zakaźnego.

Rocznie w szpitalu objętych leczeniem jest 6 tys. osób. W placówce leczone są wszystkie typy chorób, w tym przewlekłe zapalenia wątroby, czy wirusa HIV. Lekarze już korzystają z nowego sprzętu i stosują nowoczesne metody diagnostyki. - Wszystko to są choroby zakaźne, które w codziennej pracy wymagają dobrej diagnostyki i bardzo dobrych warunków – uświadamia dr Anita Olczak, specjalista chorób zakaźnych.

Ponad 100-letnie mury szpitala mają już wartość zabytkową. Budowa nowego kompleksu wymagała opinii konserwatora zabytków, a także opracowania planu prowadzonych prac, aby dostosować je do dawnej zabudowy. - Wydaje się, że te mury są stare, ale cała infrastruktura jest dostosowana do nowych zasad budowlanych i warunków bezpieczeństwa - mówi Bogdan Pachura, wicedyrektor Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

Koszt budowy inwestycji wyniósł 24 mln zł. Fundusze na ten cel przeznaczył Urząd Marszałkowski.

Karolina Czerwińska, Dagmara Olczak