• Wersja do druku
  • -AA+A

Ster na Bydgoszcz

20:25, 14.06.2012
Ster na Bydgoszcz 22-24 czerwca

22-24 czerwca

Ster na Bydgoszcz
Ster na Bydgoszcz

Podziel się:   Więcej
Kolejne spotkanie z Grodem nad Brdą, na wodach samej Brdy. V Bydgoski Festiwal Wodny „STER NA BYDGOSZCZ 53˚N, 18˚E” już w dniach 22 – 24 czerwca 2012 r. na Wyspie Młyńskiej.

PROGRAM FESTIWALU:

22 czerwca 2012 r., piątek

16.00 – 18.00 „Rewitalizacja dróg wodnych a problemy Kanału Bydgoskiego” – wykłady i prezentacje przygotowane przez pracowników i studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - „Biały Spichrz”, Muzeum Okręgowe, ul. Mennica 2

17.00 – 20.00 „Bijemy rekord” - budowa największej łodzi na świecie z plastikowych butelek – próba pobicia rekordu Guinnessa. Wodowanie łodzi na rzece Brdzie - godz. 20.00, okolice Wyspy Młyńskiej

17.30 – 18.30 „Żywe obrazy” - happening - korespondencja sztuki teatralnej, malarstwa i muzyki

18.00 - 18.30 Otwarcie wystaw plenerowych:
„Moja magiczna Bydgoszcz” – wystawa pokonkursowa
„Opowieści z Polskiej 1 – Polskie Transatlantyki” - historia ośmiu polskich transatlantyków
„Moje miejsca w mieście, miasto moim miejscem – jaz walcowy – bydgoski skarb hydrotechniki”
„Rewitalizacja miejskich przestrzeni nadrzecznych” - dokumentacja fotograficzna inwestycji Miasta Bydgoszczy w ramach projektu unijnego REURIS

18.00 -19.00 „Spotkanie z kapitanem” - Joanna Pajkowska – „Biały Spichrz”, Muzeum Okręgowe, ul. Mennica 2

19.00 – 1.15 „Noc szantowa” – gwiazdy polskiej sceny w oprawie przygotowanej przez tancerzy Teatru Ognia „SALAMANDRA”
19.00 - MOŻE I MY
20.10 - NORTH WIND
21.20 - ORKIESTRA SAMANTA
22.55 - ATLANTYDA
00.05 - BANANA BOAT

22.00 – 24.00 Zawody w kajakarstwie górskim – rzeka Brda, okolice Wyspy św. Barbary


23 czerwca 2012 r., sobota

12.00 – 14.00 „Bieg Mostami Bydgoszczy” http://biegmostami.utp.edu.pl/2012/

16.00 – 17.00 „Bałtycka wyprawa Neptuna” - zespół Zejman&Garkumpel - interaktywny spektakl dla dzieci

17.00 – 17.30 Uroczysta parada jednostek pływających – rzeka Brda, Śluza Miejska – Most Bernardyński

17.30 – 19.30 „Rozśpiewane Oceany Marzeń" - Zejman&Garkumpel w programie dla nieco „starszych”

18.00 – 19.00 „Spotkanie z Kapitanem” - Roman Paszke - „Biały Spichrz”, Muzeum Okręgowe, ul. Mennica 2

19.30 – 19.45 Długodystansowe Regaty Żeglarskie Związku Miast Nadwiślańskich TORUŃ - BYDGOSZCZ – wręczenie nagród

19.45 – 20.00 „Najdłuższy kajak na świecie” - finał zmagań o rekord Guinnessa, rzeka Brda, okolice Wyspy Młyńskiej

20.00 – 21.00 „Koncert na Młynówce” - Teuta – grupa muzyczna braci Steczkowskich

21.00 – 21.30 „Noc Świętojańska na Wyspie” - Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie”

21.30 – 22.45 „Koncert na wodzie” - Gary Guthman Quartet - koncert na zbytkowym statku m/s JANTAR, amfiteatr Opery Nova

23.00 – 24.00 „Tajemnicze oblicza wody” - widowisko multimedialne – Art Color Ballet & Zespół Adama Skrzypka

24.00 – 1.00 „Cohen dla zakochanych” – nowe aranżacje ballad Leonarda Cohena - kameralny koncert na mostku na rzece Młynówce


 
 
 
...