• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Olga Lipińska powraca do TVP na drugie urodziny TVP Rozrywka

13:43, 15.04.2015
Olga Lipińska powraca do TVP na drugie urodziny TVP Rozrywka Z okazji drugich urodzin, TVP Rozrywka zaprasza widzów na nowy program Olgi Lipińskiej. Artystka powraca do Telewizji Polskiej z sześcioodcinkowym cyklem „Olga Lipińska zaprasza” od 26 kwietnia, w niedziele o godz. 20:40.

Z okazji drugich urodzin, TVP Rozrywka zaprasza widzów na nowy program Olgi Lipińskiej. Artystka powraca do Telewizji Polskiej z sześcioodcinkowym cyklem „Olga Lipińska zaprasza” od 26 kwietnia, w niedziele o godz. 20:40.

Olga Lipińska i Tomasz Raczek
Olga Lipińska i Tomasz Raczek

Podziel się:   Więcej
Olga Lipińska – w rozmowie z Tomaszem Raczkiem – wspominać będzie kulisy powstawania swoich programów. Przypomni anegdoty z planu, wyjaśni z perspektywy lat konteksty historyczne tworzenia najsłynniejszych scenek i piosenek prezentowanych w jej audycjach. Rozmowy będą ilustrowane fragmentami: „Gallux show”, „Właśnie leci kabarecik”, „Kabaret Olgi Lipińskiej”. Powrót Olgi Lipińskiej uświetni drugie urodziny kanału TVP Rozrywka, który wystartował 15 kwietnia 2013 r.

TVP Rozrywka to antena o mocnej pozycji wśród stacji tematycznych na polskim rynku telewizyjnym. Obecnie (od 1 stycznia 2015) średnie udziały anteny kształtują się w grupie 4+ na poziomie 1,08 proc., a w grupie 16-49 na poziomie 0,95 proc. W rankingu kanałów telewizyjnych (monitorowanych przez AGB Nielsen Media Research – 171 stacji), TVP Rozrywka znajduje się pod względem udziałów w grupie 4+, w 2015 roku w pierwszej dwudziestce (miejsce 16). Sukcesem anteny jest znaczny wzrost rocznych udziałów. W roku 2013 roku osiągnęła średnie udziały w grupie 4+ na poziomie 0,48 proc. i 0,46 proc. w grupie 16-49. Natomiast rok 2014 zakończyła na poziomie 0,93 proc udziałów w grupie 4+ i 0,87 proc w grupie komercyjnej. Rekordowa dobowa widownia stacji wyniosła ponad 193 tys. widzów (26.12.2014, grupa 4+). Audycją o największej widowni był program „Marcin Daniec i jego hity”, wyemitowany 25 grudnia 2013 roku. Obejrzało go ponad 516 tys. widzów. TVP Rozrywka jest wysoko oceniana przez widzów i nie tylko. Kanał otrzymał nagrodę SAT Kurier Awards 2013.

Ramówka TVP Rozrywka to audycje satyryczne, programy typu talk-show, audycje muzyczne, teleturnieje. Antena korzysta z zasobów archiwalnych Telewizji Polskiej, co jest jej atutem. Jednocześnie jednak TVP Rozrywka jest młodą stacją, kreującą własne programy. Dotychczasowe produkcje to cykle: „A la show”, „Szperacze.tv”, „Muzeum Polskiej Piosenki, czyli historia jednego przeboju” (program realizowany w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu), „W rytmie disco”, „Karnawał z Europą”, „Zrób sobie gębę”, „10 Paranienormalnych historii”, „Tylko dla dorosłych”, czy najnowsza produkcja stacji – „KabareTOP, czyli kabaretowa lista przebojów”. TVP Rozrywka rekonstruuje i montuje na nowo najciekawsze i najlepsze programy rozrywkowe TVP, m.in. „Czar par”, festiwale w Sopocie i Opolu. Współpracuje także z archiwami Ośrodków Regionalnych, prezentując ich najciekawsze zasoby. W ramach „Weekendów z Gwiazdą” realizuje wywiady i reportaże, obchodzi z widzami święta Bożego Narodzenia, Walentynki, Mikołajki. Kupuje także licencyjne programy: „Śpiewające fortepiany”, „Cyrki świata” oraz koncerty zagraniczne. Jest anteną żywą, rozwijającą się i twórczą.

TVP Rozrywka to drugi – po TVP Seriale – kanał funkcjonujący i tworzony w ramach struktur Programu Drugiego Telewizji Polskiej.

Centrum Informacji TVP