• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

TVP ABC ma już rok!

15:56, 10.02.2015
TVP ABC ma już rok! TVP ABC, jedyny powszechnie dostępny, polski i bezpłatny kanał dla dzieci, obchodzi pierwsze urodziny! Choć powstał dopiero 15 lutego 2014 r. już jest jednym z liderów stacji dla najmłodszych. A teraz wśród urodzinowych niespodzianek proponuje m.in.: pełnometrażową animację „Lato Muminków”, konkursy dla widzów i nowoczesną aplikację „Telewizyjne abecadło”. A już niebawem m.in.: „Stacyjkowo”, „Opowieści z mchu i paproci”, „Była sobie Ziemia” oraz „Rozbójnik Rumcajs”.

TVP ABC, jedyny powszechnie dostępny, polski i bezpłatny kanał dla dzieci, obchodzi pierwsze urodziny! Choć powstał dopiero 15 lutego 2014 r. już jest jednym z liderów stacji dla najmłodszych. A teraz wśród urodzinowych niespodzianek proponuje m.in.: pełnometrażową animację „Lato Muminków”, konkursy dla widzów i nowoczesną aplikację „Telewizyjne abecadło”. A już niebawem m.in.: „Stacyjkowo”, „Opowieści z mchu i paproci”, „Była sobie Ziemia” oraz „Rozbójnik Rumcajs”.

Logo
Logo

Podziel się:   Więcej
Z okazji urodzin TVP ABC w magazynie informacyjnym „Masz wiadomość!” ogłosiła konkurs na wierszyki i rymowanki. Najlepsze z nich opublikowane będą na stronie internetowej abc.tvp.pl, a ich autorzy zostaną nagrodzeni koszulkami z Anakondą, Boćkiem i Cielaczkiem lub maskotkami TVP ABC.

Ponadto w programie „ABC wszystko wie” stacja rozpisała konkurs urodzinowy, w którym zadaniem dzieci jest narysowanie portretu/portretów Anakondy, Boćka i Cielaczka. Jego wyniki zostaną ogłoszone do 15 marca, a nagrodami będą upominki z TVP ABC, m.in. książki, koszulki i opaski odblaskowe.

Dziś powstał nowy serwis internetowy abc.tvp.pl. W jednym miejscu dostępne są wszystkie odcinki premierowych programów i większość audycji archiwalnych. Z kolei na fanpag’u facebook.com/tvpabc aktywizuje młodych internautów, komunikuje o konkursach, nowościach, premierach, gościach i tematach specjalnych.

W najbliższym czasie TVP ABC zaproponuje także darmową grę, która będzie dostępna na urządzeniach mobilnych. Aplikacja „Telewizyjne abecadło” to zabawa dla dzieci, która uczy literek, spostrzegawczości, kojarzenia i ćwiczy refleks. Gra będzie dostępna w serwisie internetowym abc.tvp.pl oraz za darmo w Play shop oraz Appstore - na urządzenia mobilne (tablety, smartfony) na systemach Android i Apple.

Staramy się podążać za naszym młodym widzem i trafić wszędzie tam, gdzie możemy go spotkać: w komputerach i urządzeniach mobilnych – mówi Małgorzata Mierzejewska, Kierownik Redakcji TVP ABC – TVP ABC dostarcza widzom ciągle nowych atrakcji, które są dopełnieniem bogatej oferty telewizyjnej.

Wszystkim dzieciom, w tym oczywiście także tym, które mają rodziców tak rozumiejących zadania telewizji dla najmłodszych, w urodzinowy poranek, 15 lutego o godz. 9:40, TVP ABC zaoferuje spotkanie z rodziną Muminków. Pełnometrażowa animacja „Lato Muminków” powstała na podstawie książki Tove Jansson i opowiada o losach rodziny Muminków po wybuch wulkanu, który wywołuje powódź.

A już na wiosnę TVP ABC w wieczornym paśmie dla rodziców przedstawi nowe odcinki programu „Niejadki i inne przypadki” oraz magazynu poradnikowego „Na kłopoty… ABC!”, mówiącego m.in. o wychowaniu, zdrowiu, sporcie, odżywianiu i lekturach. Natomiast młodsi widzowie zobaczą kolejne odsłony cotygodniowego magazynu informacyjnego „Masz wiadomość!”

Wśród nowości wiosennych znajdą się też światowe przeboje animacji dziecięcej ostatnich sezonów. Od marca TVP ABC będzie pokazywać m.in. „Stacyjkowo”, „Rodzinę Rabatków”, „Dora poznaje świat” oraz „Nie ma jak Rosie”. Hitem z pewnością znów staną się „Opowieści z mchu i paproci” oraz oba cykle „Rozbójnika Rumcajsa”, który rodzice i dziadkowie przyjmą zapewne z sentymentem, a najmłodsi z ciekawością. Jednym i drugim spodoba się też na pewno wybitny serial edukacyjny „Była sobie ziemia” oraz – w formie filmu animowanego – „Owce w sieci”, który będzie uczył, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

***

TVP ABC od roku emituje bajki polskich wytwórni filmów animowanych, programy i magazyny edukacyjne, filmy oraz seriale. Młodzi widzowie najchętniej oglądają „Smerfy”, „Bolka i Lolka”, „Pszczółkę Maję”, „Reksia”, „Maszę i niedźwiedzia” oraz „Czytanie przed spaniem, czyli cała Polska czyta dzieciom”. Wszystkie te programy są propozycją TVP ABC, jedynej publicznej, cyfrowej, bezpłatnej telewizji naziemnej.

TVP ABC to jeden z najchętniej oglądanych kanałów dziecięcych w Polsce. TVP ABC to też gwarancja poziomu, jakości i bezpieczeństwa prezentowanych w programie treści. Telewizja Polska ma na polskim rynku najdłuższe i unikatowe doświadczenie, a także tradycję w produkcji dedykowanej najmłodszym widzom. Widzowie doceniają TVP ABC za bezpieczne programy przyjazne dzieciom, a także za klasyczne bajki znane im z dzieciństwa.

Dziecięcy kanał Telewizji Polskiej został precyzyjnie dopasowany do wieku i możliwości odbiorców (dzieci od 3 do 12 roku życia). Pobudza dzieci do aktywności intelektualnej, zdobywania i rozwijania umiejętności oraz poszerzania horyzontów. Pomaga najmłodszym widzom w poznawaniu świata i zdobywaniu wiedzy oraz w mądrej zabawie. Promuje też polską kulturę, tradycję i język oraz włącza się aktywnie w znakomitą akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.


Centrum Informacji TVP