• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wyjątkowy koncert „Polska Pomaga” w TVP2

16:07, 25.04.2019
Wyjątkowy koncert „Polska Pomaga” w TVP2 W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia, o godz. 20:05 TVP2 zaprasza na transmisję koncertu charytatywnego „Polska Pomaga”. To niezwykłe wydarzenie odbywa się już po raz czwarty z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc mieszkańcom Wenezueli.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia, o godz. 20:05 TVP2 zaprasza na transmisję koncertu charytatywnego „Polska Pomaga”. To niezwykłe wydarzenie odbywa się już po raz czwarty z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc mieszkańcom Wenezueli.


Podziel się:   Więcej
Artyści Polskiej Opery Królewskiej wykonają utwory wielkanocne. W programie znalazły się zarówno tradycyjne polskie pieśni z różnych epok, jak i arcydzieła światowej literatury muzycznej. Program opracował znawca muzyki dawnej – Jacek Urbaniak. Na scenie zobaczymy znakomitych solistów i Zespół Wokalny Polskiej Opery Królewskiej oraz Capella Regia Polona pod dyrekcją Krzysztofa Garstki. Podczas koncertu gościnnie wystąpi syryjski śpiewak i kompozytor – Wassim Ibrahim, a także Robert Siwak – znawca muzyki Orientu i dawnych instrumentów perkusyjnych, a całość wydarzenia poprowadzi Tomasz Wolny – dziennikarz Telewizji Polskiej.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc mieszkańcom Wenezueli, których obecna sytuacja jest dramatyczna. Zmiany polityczno-gospodarcze doprowadziły do zapaści państwa, problemów z żywnością, energią, wodą i komunikacją. To już czwarty koncert charytatywny organizowany na rzecz pomocy ofiarom konfliktów na świecie za pośrednictwem Caritas Polska. Dotychczas dochód z koncertów był przeznaczany na rzecz ofiar konfliktu w Syrii i pomoc dla Aleppo.

Podczas wielkanocnej edycji koncertu zostaną wręczone dwa wyróżnienia Caritas Polska „Ubi Caritas” dla osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla niesienia pomocy ofiarom konfliktów.

Organizatorami są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Caritas Polska, Polska Opera Królewska, Muzeum Łazienki Królewskie, Telewizja Polska oraz Polskie Radio. Transmisję koncertu „Polska Pomaga” będzie można obejrzeć w TVP2, a także wysłuchać na antenie Programu 2 Polskiego Radia.