Strona główna » Dla dzieci » Jedynkowe przedszkole

Kto wymyślił „Jedynkowe przedszkole”?

Kto wymyślił „Jedynkowe przedszkole”? Zastanawiasz się pewnie, kto wpadł na pomysł audycji. Tutaj dowiesz się więcej o twórcach twojego ulubionego programu.

Zastanawiasz się pewnie, kto wpadł na pomysł audycji. Tutaj dowiesz się więcej o twórcach twojego ulubionego programu.

Ola Olszewska (fot. TVP)
Autorki

Aleksandra Olszewska – jest autorką scenariuszy do każdego z odcinków „Jedynkowego Przedszkola”.

Ukończyła studia licencjackie w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, na kierunku pedagogiki o specjalności społeczno – kulturowej. Teraz kontynuuje naukę na studiach magisterskich.

Ukończyła liceum ogólnokształcące o profilu plastycznym, a w ognisku muzycznym przy Warszawskim Towarzystwie Muzycznym – trzyletnie kursy: Teorię muzyki i Umuzykalnianie.

Uczęszczała również do klasy fortepianu i syntezatora. Jest autorką oprawy graficznej i scenografii do projektu pt. „Korzenie i skrzydła”, realizowanego przez Fundację Kultury. Stale współpracuje z Domem Kultury „Dorożkarnia”.
Autorka programu Barbara Olszewska (TVP/ Leszek Wróblewski)
Barbara Olszewska – prywatnie mama Oli. Odeszła od nas nagle latem 2008 r. Wszystkie nowe programy dedykujemy Jej pamięci.

Pani Basia była kierownikiem produkcji i autorką wielu programów telewizyjnych. Pracowała w TVP, Telewizyjnej Wytwórni Filmowej „POLTEL”, w Centralnym Ośrodku Filmów Dydaktycznych, współpracowała z Wytwórnią Filmów Medycznych PZWL, Ośrodkiem TV Lublin i prywatnymi producentami.

Była współtwórcą wielu filmów dokumentalnych, edukacyjnych i reportaży oraz programów telewizyjnych, takich jak: I edycja „Koła fortuny”, „Magia liter”, „Szczęśliwy rzut”, „Dobra cena”, „Śmiechoteka”, „Kochamy polskie seriale”, „Kochamy polskie komedie”, „Najgorszy polski kierowca” oraz telenowela dokumentalna „Latająca karetka”.
Nie jest łatwo być operatorem (TVP/Leszek Wróblewski)
Reżyseria
Pierwszych dwanaście odcinków wyreżyserował Artur Hofman. Teraz reżyserami programu są Anna Dąbrowska–Miazga, i Karol Suszczyński, a realizatorem telewizyjnym – Marek Bieńkowski, któremu asystuje Olga Michalec.

Oświetlenie
Za oświetlenie studia odpowiadają Bartłomiej Czerwiński i Andrzej Chlebik wraz z asystentami Ryszardem Żabą i Filipem Turowiczem.

Dźwięk
Realizatorem dźwięku, czyli osobą, która sprawia, że słyszysz wszystko to, co dzieje się w „Jedynkowym przedszkolu” jest Stanisław Jaruga.