Strona główna » Dla dzieci » Jedynkowe przedszkole

Kto mieszka w Jedynkowym Komputerze?

Kto mieszka w Jedynkowym Komputerze? Spotkasz tu rozśpiewaną Kartę Dźwiękową, uzdolnioną plastycznie Kartę Graficzną i wszystkowiedzący Twardy Dysk. Na dzieciaki czekają również wesoły Enter, nieco psotny Shift, sympatyczna Spacja i figlarna Małpka.

Spotkasz tu rozśpiewaną Kartę Dźwiękową, uzdolnioną plastycznie Kartę Graficzną i wszystkowiedzący Twardy Dysk. Na dzieciaki czekają również wesoły Enter, nieco psotny Shift, sympatyczna Spacja i figlarna Małpka.

Karta Dźwiękowa
Karta Dźwiękowa

Wesoła, roztańczona i rozśpiewana. To ona wprowadza dzieci w świat dźwięków. Z nią tańczysz, śpiewasz, słuchasz muzyki i poznajesz różne instrumenty.

W rolę tej bohaterki wcieliła się Sylwia Wójcik – absolwentka Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie (kierunek kulturoznawstwo).  Jej pasją jest muzyka brazylijska. Sylwia występuje nawet w zespole „Sambasim” – śpiewa, gra na cuice (to rodzaj bębenka) oraz tamburynie.

Artystka kocha zwierzęta. Ma psa o muzycznym iimieniu Triola, oraz trzy szczury: Sambę, Sima i Bossę.
Karta Graficzna
Karta Graficzna

Niezwykle utalentowana. Pokazuje jedynkowym przedszkolakom, jak rysować, malować, wycinać, lepić, kleić.

Tak naprawdę Karta Graficzna to Violetta Małecka – absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Jest aktorką, członkinią Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA w Łodzi.

Fascynują ją ludzie. Często jeździ bez celu trolejbusem po mieście i obserwuje zachowania pasażerów. Najlepiej odpoczywa przy lepieniu ruskich pierogów, tańcząc i biegając lub jeżdżąc na rowerze wzdłuż brzegów Bałtyku. A poza tym lubi kleić, lepić, wycinać, dziergać, fotografować, malować, montować, tworzyć, rysować.

Violetta jest też kolekcjonerką starych walizek, kolorowych boa z piór oraz pluszowych miśków. Razem z narzeczonym prowadzi akcję „Miś w walizce” – wspólnie wykupują stare pluszaki z ciucholandów.
Twardy Dysk
Twardy Dysk

Jest niesamowity! Wie po prostu wszystko i dzieli się z swoją wiedzą z widzami. Opowiada masę ciekawostek o zwierzętach, roślinach, zjawiskach przyrodniczych i skomplikowanych zagadnieniach z fizyki.

Tę rolę gra Karol Suszczyński. Jest absolwentem Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz Wydziału Wiedzy o teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Lubi marionetki, bo bawi go pociąganie za sznurki.