Strona główna » Dla dzieci » Jedynkowe przedszkole

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Jedynkowe przedszkole - Taniec

image Oglądając ten program dowiecie się, że historia tańca jest tak długa, jak historia ludzkości. Taniec to jedna z najstarszych sztuk pięknych. Był obecny we wszystkich epokach i kulturach. Poznajemy definicję tańca i różne jego rodzaje, a także dowiadujemy, kim jest choreograf.. Rozmawiamy o balecie, tańcach klasycznych: walcu i tangu oraz »  
00:25:00

Jedynkowe przedszkole - Sam dbam o swoje zdrowie

Sam dbam o swoje zdrowie Co robić, by czuć się dobrze i być w świetnej formie? Dowiesz się z tego odcinka „Jedynkowego przedszkola”. Lekarz podpowiada maluchom, jak sobie radzić z grypą i przeziębieniem. Zdradza też, kto wymyślił szczepionki. Dzieci uczą się nowej piosenki i razem z Kartą Graficzną robią piękne prace plastyczne. »  
00:24:58

Jedynkowe przedszkole - Do czego służą komputery?

Do czego służą komputery?Przewodnikami po informatycznym świecie są nasi eksperci, czyli sympatyczni mieszkańcy Jedynkowego Komputera. Opowiadają, kiedy wynaleziono i do czego służą te pomysłowe maszyny. Dzieciaki śpiewają piosenkę „Era komputera”, a razem z Kartą Graficzną projektują bajecznie kolorowe podkładki pod komputerowe myszki. Baw się razem z nami. »  
00:24:47

Jedynkowe przedszkole - Kolorowe emocje

Kolorowe emocjeRadość, szczęście, a czasem smutek i gniew. Jak ludzie wyrażają swoje emocje? Dowiesz się z tego odcinka „Jedynkowego Przedszkola”. A sympatyczna Małpka pokaże Ci, jak najłatwiej pozbyć się złości. »  
00:25:02

Jedynkowe przedszkole - Niesamowite maszyny – jak one działają?

Niesamowite maszyny - jak one działają?Nasz tajemniczy gość Inżynier Konstruktorski zdradza, jak działa silnik i skąd się bierze prąd. W tym odcinku wybieramy się także w odwiedziny do elektrowni. Ale to nie wszystko. Jedynkowe Przedszkolaki dowiadują się, co to są koła zębate, dźwignie i równie pochyłe. Same konstruują robota i śpiewają piosenkę „Jak to działa?”. »  
00:24:56

Jedynkowe przedszkole - Plon niesiemy, plon…

Plon niesiemy, plon…Co to są dożynki? Jedynkowe przedszkolaki dowiadują się, jak się obchodzi to wielki święto rolników. Poznają także różne gatunki zbóż i podglądają pracę piekarzy. Nie zabraknie też muzyki, tańca i śpiewu. »  
00:24:44

Jedynkowe przedszkole - Ludzie ciało

iamge Poznajemy najważniejsze narządy naszego ciała oraz ludzki szkielet. Dowiadujemy się dlaczego bije serce, po co jest krew i skąd się biorą siniaki. Wyjaśniamy także dlaczego jedni są chudzi, a drudzy grubi oraz po co jemy i pijemy. Odpowiedzi na wszystkie pytania pomagają nam znaleźć mieszkańcy jedynkowego komputera: Spacja, Enter, Shift, »  
00:24:59

Jedynkowe przedszkole - Telefon

image W tym odcinku dowiemy się, co to jest telefon i do czego służy? Jak ludzie porozumiewali się na odległość, kiedy nie było jeszcze telefonów? (znaki dymne, tam - tamy, listy itd.) Dzieci poznają historię telefonu i dowiedzą się, jaka jest zasada jego działania, jakie cyfry znajdują się na klawiaturze telefonu. »  
00:25:00