TVP.plInformacjeSportKulturaRozrywkaVODSerwisy tvp.plProgram telewizyjny
Strona główna » Dla dzieci » Moliki książkowe, czyli co czytać dziecku

Moliki książkowe, czyli co czytać dziecku

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Moliki książkowe, czyli co czytać dziecku - Pani Roma i jej kotek

imageMolik na chwilę obraził się na Molinkę. Sympatyczni mieszkańcy biblioteki ostatecznie się godzą, a w odwiedziny przybywa dystyngowana i tajemnicza pani Roma z kotkiem. Nasza mała przyjaciółka Oliwia poleca „Baśń o latającym dywanie” Henryka Bardijewskiego. »  

Moliki książkowe, czyli co czytać dziecku - Moliki powracają odmienione

imageMolik i Molinka powrócili po zimowych feriach trochę odmienieni. Wyglądają inaczej, mają też kilku nowych przyjaciół. Zapewniają jednak, że nie zmieniło się to, co najważniejsze. Tak jak dawniej kochają książki i ciągle mieszkają w bibliotece. »  

Moliki książkowe, czyli co czytać dziecku - Jak zabawki stają się prawdziwe

image Tym razem w bibliotece pojawiła się cała sterta nowych książek. Moliki prezentują „Co tam u Ciumka?” i „Ciumkowe historie” Pawła Beresewicza oraz „Maleńkie królestwo królewny Aurelki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel i Jony Jung. Polecają także książki „Zielony i Nikt” Małgorzaty Strzałkowskiej i „Julka Kulka, Fioletka i ja” Rafała Witka. Moliki odwiedza Julek »  

Moliki książkowe, czyli co czytać dziecku - „Magiczne drzewo” do czytania

image W tym programie Moliki odnajdują cudowną książkę, a jest nią "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki. Książka opowiada o przygodach bohaterów, którzy dzięki czerwonemu krzesłu mogą spełniać swoje nawet najbardziej szalone marzenia. Na podstawie tej książki Andrzej Maleszka wyreżyserował również popularny serial, uhonorowany nagrodą Emmy i dziesiątkami innych nagród. Obejrzyj serial „Magiczne »  

Moliki książkowe, czyli co czytać dziecku - Basia i bałagan

fotoOgłaszamy wydanie dwóch nowych książek z serii o Basi. Zofia Stanecka i Marianna Oklejak tym razem proponują przygody p.t. „Basia i bałagan” oraz „Basia i Dziadkowie”. Kolejnego psikusa spłatał Molikom Rezolutny Bodzio. »  

Moliki książkowe, czyli co czytać dziecku - Zaginiony bursztynek

Maciej Orłoś i jego córka Mela w odwiedzinach u „Molików książkowych”Maja znajduje śliczny bursztynek. Chce go podarować Molikowi, ale okazuje się, że złocisty skarb ma już właściciela. Kto to taki? Odpowiedź znają Maciej Orłoś i jego córka Mela. »