wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Przemienienie Pańskie

43W Ziarnie wspólnie z wielką polską aktorką Magdaleną Zawadzką, która wcielała się w różne role teatralne i filmowe, rozmawiamy o tym, na czym polega prawdziwa przemiana, od czego ona zależy oraz co zrobić by zmieniać się na lepsze? »  
0:24:52

Ziarno - Druh Wicek Frelichowski – patron harcerzy

foto W Polsce jego prekursorem był Andrzej Małkowski, uważany za twórcę harcerstwa – polskiej odmiany skautingu. W dzisiejszym odcinku dzieci dowiedzą się co to jest skauting i skąd pochodzi. - Na pewno nie jest łatwo i nie jest to przygoda dla dziewczyn w różowych spodniach - O swojej przygodzie z harcerstwem »  
0:24:19

Ziarno - 25. urodziny

image„Ziarno” ma już 25 lat! Podczas urodzinowej imprezy przypomniano twórców programu i najważniejsze wydarzenia. Dzieci poznają też pozatelewizyjną działalność prowadzących: bp. Antoniego Długosza oraz księży Łukasza Piórkowskiego i Mariusza Karbowskiego. »  
0:22:55

Ziarno - Św.Wacław – patron Czech

imageGośćmi programu są Haliną Młynkowa, Rafał Cieszyński oraz jego żona Alżbeta Lenska. Wraz z nimi dzieci wyruszają w podróż do Czech. Goście opowiadają o zwyczajach panujących u południowych sąsiadów. Bohaterem odcinka jest czeski książę i męczennik z X wieku - święty Wacław. »  
0:25:10

Ziarno - Król Dawid

43Ludzie od biblijnych czasów kochali śpiew i taniec, czego dowodem jest król Izraela - Dawid, który nie tylko grał i tańczył, ale układał również słowa do swoich pieśni, które nazywane są psalmami. Gościem dzisiejszego odcinka jest piosenkarka Anna Wyszkoni. »  
0:24:08

Ziarno - Prorok Eliasz i zabobony

43W dzisiejszym odcinku opowiadamy o proroku Eliaszu, który sprzeciwił się wierze w bożka Baala. W dzisiejszych czasach nadal wiele osób wierzy w bożków, zabobony i horoskopy. Dlaczego w XXI wieku wiara w zabobony jest wciąż obecna? Gościem programu jest aktorka Patrycja Hurlak. »  
0:24:42

Ziarno - Co to jest ekumenizm?

43Dzieci uczą się o ekumenizmie, czyli o dążeniu do zjednoczenia kościoła. Gościem programu jest Halina Mlynkova, która opowiada o swojej religii (wokalistka należy do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego). »  
0:24:48

Ziarno - Zelia i Ludwik Martin - święci rodzice

fotoW programie spotkanie z Dominiką Figurską i Michałem Chorosińskim oraz piątką ich dzieci. Spróbujemy się dowiedzieć, jaką mają receptę na szczęśliwą rodzinę. Patronami tego odcinka są rodzice św. Tereski z Lisieux, błogosławione małżeństwo - Zelia i Ludwik Martin. »  
0:25:05