wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Poletyły i Drohiczyn

4x3W tym odcinku dzieci popłyną promem, odwiedzą pustelnię i zobaczą, jak wypieka się opłatki. Ks. Andrzej oprowadzi młodych dziennikarzy po drohiczyńskim Seminarium Duchownym. „Ziarno” odwiedza Podlasie. »  
00:25:01

Ziarno - Green Velo

4x3Podróż szklakiem Green Velo - jest to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce. Odwiedzamy miejsce szczególne dla historii Polski, gdzie toczyły się walki powstańców styczniowych z 1863 roku. Razem z księdzem Andrzejem dzieci zwiedzają kościół w Choroszczy z pięknymi organami i starymi podziemiami. »  
00:25:01

Ziarno - Podlaskie szlaki Jana Pawła II

4x3Dzieci wraz z ks. Andrzejem odwiedzą Klasztor Kamedułów na Wigrach. To wyjątkowe miejsce odwiedził Święty Jan Paweł II, dlatego teraz jest tu muzeum Papieża Polaka. W programie zobaczymy także Sanktuarium w Studzienicznej, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej. Dowiemy się również jak powstał i funkcjonuje Kanał Augustowski. »  
00:23:41

Ziarno - Św. Antoni – fakty i mity

43Dziś przybliżymy biografię św. Antoniego z Padwy i zdementujemy różne plotki związane z tym wielkim franciszkańskim teologiem i kaznodzieją. Świętować będziemy imieniny ks. biskupa Antoniego Długosza, w których wezmą udział jego wspaniali przyjaciele. »  
00:25:49

Ziarno - Dziękujemy za niepodległość

4x3W Ziarnie przy okazji Święta Dziękczynienia zastanowiliśmy się za co i komu najbardziej dziękujemy. W tym roku w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Polacy dziękują za wolność. »  
00:26:50

Ziarno - Święta Gianna

image 4x3 Mądrość ludowa mówi: „Matka tak jak Pan Bóg, może kochać wszystkie swoje dzieci, każde z osobna i każde najwięcej”. W programie przybliżymy postać św. mamy Joanny Beretty Molli. Kobieta zmarła, aby jej córka mogła żyć. Gościem specjalnym jest reżyser Mirosław Krzyszkowski, który poznał rodzinę św. Gianny w czasie realizacji filmu »  
00:24:50

Ziarno - Rok Ducha Świętego

43 Z okazji Zielonych Świątek, obchodzonych na pamiątkę Zesłania Ducha św. rozmawiamy o działaniu Ducha św. i o Jego darach. W roku, który ogłoszony został Rokiem Ducha św. dzieci na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Religijnej w Skaryszewie śpiewają na cześć Ducha św. Gościem specjalnym festiwalu jest piosenkarka Izabella Trojanowska. Zapraszamy na »  
00:25:00

Ziarno - Łączymy niebo ziemią

4x3Wraz ze wspólnotą Drabina Jakubowa z Brańszczyka łączymy niebo ziemią. Ks. Łukasz Mikołajczyk, orionista i duszpasterz niepełnosprawnych i chorych oraz wolontariusze z Drabiny Jakubowej podpowiedzą dzieciom jak najprościej zapracować na niebo. „Niebiańskie” wydanie programu, w którym odwiedzą nas anioły, którym my możemy przypiąć skrzydła. »  
00:24:52