wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Cystersi

43Wspólnie z naszym gościem Zbigniewem Buczkowskim, który jest znany z wielu komediowych ról, zapraszamy do Wąchocka. Poznamy słynnego sołtysa i najśmieszniejsze dowcipy o nim. Ale przede wszystkim odwiedzimy średniowieczne Opactwa Cystersów w Wąchocku, gdzie czas się zatrzymał w XII wieku. »  

Ziarno - „Latający” święty

imageJak odkryć swoje talenty i jak je rozwijać? Iluzjonista Maciej Pol przekonuje, że potrzebna jest ciężka praca, ćwiczenia i wyobraźnia. Św. Józef z Kupertynu, patron studentów i lotników, dzięki żarliwej modlitwie potrafił unosić się w powietrzu. »  

Ziarno - Wieża Babel

43Mariusz Czerkawski próbuje przekonać dzieci do nauki języków obcych. W tym odcinku poznajemy historię budowy biblijnej Wieży Babel. Ponadto dowiemy się dlaczego wieża w Pizie jest krzywa? Ile tak naprawdę krzywych wież znajduje się w Polsce oraz ile schodów prowadzi na wieżę Eiffla w Paryżu? »  

Ziarno - Św. Rita i Zaduszki

fotoZaduszki świętować będziemy z gościem specjalnym tego odcinka polsko-grecką piosenkarką Eleni. Eleni jest laureatką Nagrody imienia św. Rity, przyznawanej kobietom, które potrafiły wybaczyć. Przybliżymy dzieciom sylwetkę Rity, włoskiej świętej, która jest patronką spraw szczególnie trudnych, wręcz beznadziejnych. »  

Ziarno - Nieposłuszny Jonasz

43 W tym odcinku „Ziarna” poznacie historię Jonasza, który choć był prorokiem, nie chciał słuchać Pana Boga i przed Nim uciekał. Po wielu przygodach musiał iść do Niniwy, by nawracać jej mieszkańców. I wcale nie był zadowolony, gdy jego misja się powiodła. Dlatego Jonasza często nazywa się prorokiem wbrew własnej woli. »  

Ziarno - Matka Teresa z Kalkuty

foto Patronką tego odcinka „Ziarna” jest błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty, która sama o sobie mówiła: Jestem ołówkiem w ręku Boga. On pisze nim, co chce. Porozmawiamy o tym, jak my możemy pomóc ludziom, których jeszcze dzisiaj – w XXI wieku – dotyka straszna choroba trądu. Gość specjalny, znany podróżnik i »  

Ziarno - Dzień Papieski

fotoOd kilku lat zespół Pectus bierze udział w koncercie z okazji Dnia Papieskiego. Czy muzycy kiedykolwiek spotkali Jana Pawła II na żywo? W programie odwiedzamy także papieski dom rodzinny w Wadowicach. »  

Ziarno - Św. Benedykt

43Zakonników zajmujących się rękopiśmiennictwem nazywano skrybami lub skryptorami. Takimi skrybami byli Benedyktyni. Od VI wieku przepisywaniem ksiąg zajmowali się właśnie oni. Tę czynność wykonywali w pomieszczeniach zwanych skryptoriami. Pierwszy klasztor benedyktyński powstał we Włoszek na Monte Casino. Został on założony przez św. Benedykta, patrona. Gościem programu jest Maciej Musiał. »