wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Św. Roch

43 Gośćmi specjalnymi są komisarz Alex i jego pan, czyli aktor Antoni Pawlicki. Zapytamy w jaki sposób tresuje się owczarka niemieckiego, by grał w serialu i jak wygląda współpraca między psem a pozostałymi bohaterami. A to wszystko przy okazji rozmowy o św. Rochu, który jest patronem zwierząt domowych i sam miał »  

Ziarno - Św. Wit

43 Św. Wit jest bardzo popularnym patronem we Włoszech, w Niemczech, w Czechach i w Serbii. Serbowie nawet obchodzą 15 czerwca Dzień św. Wita, czyli Vidovdan. A na Sycylii organizuje się specjalne procesje ku jego czci. Uważa go się za jednego z najważniejszych patronów w różnych chorobach, między innymi w chorobach »  

Ziarno - Św. Jakub Apostoł

43 Gościem specjalnym jest Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar. Dzieci zapytają go, co robić by nauczyć się dobrze śpiewać i występować na scenie? Poproszą o kilka rad dla uczestników XIV już Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Religijnej w Skaryszewie, który co roku odbywa się w kościele św. Jakuba. Porozmawiają również o św. Jakubie »  

Ziarno - Jan Paweł II

fot. TVPGośćmi programu są Łukasz Zagrobelny i Robert Janson. Prezentują płytę z piosenkami, napisanymi przez Jana Pawła II. Dzieci rozmawiają również z Piotrem Adamczykiem, który opowiada o swoich przeżyciach z wcielania się w postać Papieża-Polaka. »  

Ziarno - Św. Daniel

43Ksiądz Mariusz razem z Polą i Olim odwiedzili warszawskie ZOO, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat zwierząt. Gościem programu jest aktorka Paulina Holtz – zdeklarowana wegetarianka, która zachęca dzieci do jedzenia warzyw. Bohaterem odcinka jest św. Daniel. »  

Ziarno - Św. Piotr

43W studiu gości Laura Łącz, aktorka znana widzom z serialu „Klan”, która opowiada o swojej pasji wędkarskiej, a bohaterem, odcinka jest święty Piotr. »  

Ziarno - Powołanie

43Codziennie stajemy przed pokusami. Jak unikać wpływu zła? Czy istnieje lek na problemy duchowe człowieka? Gościem programu jest Paweł Kukiz. »  

Ziarno - Św. Krzysztof

imageW „Ziarnie” przybliżamy postać św. Krzysztofa, patrona kierowców i wszystkich podróżnych, a także rowerzystów. Od komisarza Marka Konkolewskiego dzieci dowiadują się, czy konieczne jest posiadanie karty rowerowej oraz jak dobrze przygotować się do podróży. Gość specjalny – aktor Tadeusz Chudecki – opowiada o swoich licznych podróżach, których jest prawdziwym pasjonatem. »