wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Dzień Dziecka

fotoZ okazji Dnia Dziecka najmłodsi oglądają przedstawienie teatralne o Kopciuszku. W rolach głównych m.in. Matylda Damięcka i ziarnowego Doktorka Józefa Mikę. Niektóre dzieci marzą o tym, by jak najszybciej być dorosłymi. Zastanowimy się - czy lepiej być dzieckiem, czy dorosłym? Patronem odcinka jest najmłodszy wśród świętych - Dominik Savio. »  
00:24:59

Ziarno - Przyjdź Duchu św.

43Dziś wraz z aktorką Ewą Ziętek przy okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego rozmawiamy na temat siedmiu wielkich darów Ducha św. , siedmiu prezentach, jakie chce podarować Pan Bóg. Zastanawiamy się także, co trzeba zrobić, żeby te podarunki Pana Boga we właściwy sposób przyjąć i ich nie zmarnować. »  
00:24:24

Ziarno - W domu Ojca Świetego

43Dziś wybieramy się do muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Przypomnimy dzieciństwo i młodość Ojca Świętego. Gościem odcinka jest wspaniała aktorka Anna Seniuk, która m.in. występowała przed Janem Pawłem II. »  
00:26:18

Ziarno - Święta Urszula Ledóchowska

imageŚwięta Urszula Ledóchowska nazywana jest świętą uśmiechniętą. Dlaczego? Dzieci odkrywają niezwykłe życie siostry Ledóchowskiej. »  
00:25:03

Ziarno - Vivat 3 maj!

foto Przenosimy się w czasy króla Jana Kazimierza, który jako pierwszy – we Lwowie - ogłosił Maryję Królową Polski. Przypominamy Sejm Wielki, który uchwalił Konstytucję 3 Maja, drugą, po amerykańskiej, w świecie, a pierwszą w Europie. Konstytucja ta zrównała wszystkich obywateli wobec prawa. Gościmy w Częstochowie u ks. biskupa Antoniego Długosza, »  
00:24:32

Ziarno - Pasterz i owce

fotoStanisław Karpiel Bułecka, góral z Podhala, opowie o zwyczajach juhasów pasących stada owiec w Tatrach. Zastanowimy się, dlaczego Pan Jezus porównuje siebie do pasterza a nas do owiec? »  
00:24:59

Ziarno - Biblia Jana Gutenberga

43Biblia była pierwszą księgą wydaną drukiem w pracowni Jana Gutenberga, wydrukowano wtedy 180 egzemplarzy. Druk był przełomowym wynalazkiem, wcześniej książki były przepisywane ręcznie. Dziś w odcinku poznamy historię najbardziej znanej książki świata oraz dzieje proroka Ezechiela. Naszym gościem jest znakomity aktor Jerzy Zelnik. »  
00:24:21

Ziarno - Niedziela Palmowa

fotoKatolicki program dla uczniów szkoły podstawowej i ich rodziców. »  
00:20:32