wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Oratorium w Ziarnie

image 4x3Specjalnym gościem Ziarna będzie Teatr PoProstu z Zespołu Szkół Salezjańskich z Legionowa. Młodzi aktorzy przedstawią fragmenty spektaklu o patronie ich szkoły, wychowawcy dzieci i młodzieży św. ks. Janie Bosko. Opowiedzą też o swojej teatralnej pasji. »  
00:24:47

Ziarno - Cioteczka Hania

4x3Dziś przybliżymy sylwetkę błogosławionej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej, z którą współpracował kardynał Karol Wojtyła. Nazywano ją po prostu Cioteczką, a pielęgniarstwo było jej życiowym powołaniem. O jej życiu opowiedzą goście Ziarna p. Helena Matoga wicepostulatorka w jej procesie beatyfikacyjnym oraz kuzyn aktor – Ksawery Szlenkier. »  
00:24:50

Ziarno - Jedna owczarnia

43W Ziarnie z okazji rozpoczynającego się właśnie Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne rozmawiamy o tym, jak odkryć swoje życiowe powołanie? Zastanawiamy się dlaczego Pan Jezus porównał siebie do pasterza, a nas do owiec? Mimo poważnych tematów, jak zwykle nie zabraknie dużej dawki dobrego humoru. »  
00:25:07

Ziarno - Zakochaj się w niepodległości, zakochaj się w Polsce

4x3 W tym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji porozmawiamy o historii Polski, mającej swój początek w chrzcie, jaki przyjął książę Polan – Mieszko. Przypomnimy wielkich Polaków, którzy często mieli wpływ nie tylko na losy Polski, ale i całego świata. Gościem specjalnym jest aktor Tomasz Bednarek, prowadzący program »  
00:24:40

Ziarno - Białystok – miasto miłosierdzia

4x3Białystok swoją nazwę Miasta Miłosierdzia zawdzięcza bł. ks. Michałowi Sopoćce, który mieszkał tam ponad trzydzieści lat. Był on przyjacielem i spowiednikiem św. siostry Faustyny Kowalskiej. Nazywamy go Apostołem Miłosierdzia, gdyż otrzymał misję rozszerzenia na cały świat przesłania Pana Jezusa o wielkim Bożym Miłosierdziu. »  
00:25:07

Ziarno - Chrystus Zmartwychwstał

4x3W wielkanocny poranek w studiu Ziarna rozbrzmiewa radosne „Alleluja. Chrystus Zmartwychwstał! Naprawdę Zmartwychwstał!”. Dzieci zasiadają do wielkanocnego śniadania wspólnie z gośćmi z Włoch i Brazylii. Rozmawiamy o tym, jak Wielkanoc świętują inne narody. »  
00:24:31

Ziarno - Misterium Wielkiego Tygodnia

4x3Gość specjalny programu – grupa teatralna Misterium z Myślenic –przedstawiła inscenizację wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Choć ten tydzień ma tyle samo dni, co każdy inny w roku nazywa się go wielkim. Dlaczego? Staramy się odpowiedzieć na to pytanie i na wiele innych związanych z przygotowaniem do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. »  
00:26:26

Ziarno - Trzylistna koniczynka

43Dziś odpowiemy na pytanie, dlaczego symbolem św. Patryka jest trzylistna koniczynka, a także dlaczego Patryk, choć sam nie był Irlandczykiem i więziono go w Irlandii przez czterdzieści lat - został patronem Irlandii? »  
00:24:53