wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Piękna Pani

image 4x3W programie porozmawiamy o Światowym Dniu Chorego, który na pamiątkę Objawień Matki Bożej w Lourdes we Francji w II połowie XIX wieku obchodzony jest zawsze 11 lutego. O swojej pielgrzymce do Lourdes opowie aktorka Ewa Ziętek. »  
00:24:55

Ziarno - Święty od młodzieży

4x3Dzieci ruszają śladami świętego. Ks. Jan Melchior Bosko był założycielem zgromadzenia salezjanów i salezjanek. Mówi się o nim jako o „Ojcu i Nauczycielu Młodzieży”. Młodzi z parafii salezjańskiej w Płocku opowiadają dzieciom o pasjach świętego – muzyce, śpiewie i teatrze. »  
00:24:51

Ziarno - Posługiwacze trędowatych

4x3W programie z okazji Światowego Dnia Trędowatych porozmawiamy z s. Jolantą Glapką, która jako świecka misjonarka pracowała w Kalkucie, w ośrodku dla trędowatych, założonym przez Matkę Teresę. Odwiedzimy również Madagaskar, gdzie w miejscowości Marana Polak, jezuita bł. o. Jan Beyzym założył szpital dla trędowatych, który istnieje do dziś. »  
00:24:47

Ziarno - Śniadanie ekumeniczne

4x3Zapraszamy na ekumeniczne śniadanie. Porozmawiamy o jedności w Kościele. Jeśli nie wiecie, co znaczy słowo ekumenizm i nie bardzo rozumiecie, o co chodzi w modlitwie o jedność chrześcijan, koniecznie obejrzyjcie „Ziarno”. »  
00:24:17

Ziarno - Naród wybrany

4x3Co to znaczy, że Żydzi są dla chrześcijan starszymi braćmi w wierze? Co to znaczy, że są Narodem Wybranym? Jak się modlą? Jak świętują? Jakie mają tradycje? Ziarno w związku z obchodzonym w Polsce Dniem Judaizmu proponuje spotkanie z religią i kulturą żydowską. »  
00:24:34

Ziarno - Męczennik Miłości

4x3 8 stycznia 1894 r. w Zduńskiej Woli – przyszedł na świat mały Mundek, który po latach został franciszkaninem o. Maksymilianem, pierwszym męczennikiem II wojny światowej oraz ogłoszonym przez papieża Jana Pawła II świętym i wielkim Męczennikiem Miłości. Z okazji 123 rocznicy jego urodzin Ziarno zaprasza swoich widzów na wycieczkę do »  
00:24:18

Ziarno - Beskidzkie Boże Narodzenie

image 4x3Ziarno w wigilijny poranek zaprasza na spotkanie z góralami z Beskidu Śląskiego zespołem Równica z Ustronia. Poznamy bożonarodzeniowe tradycje Śląska Cieszyńskiego, będziemy kolędować, przygotowywać się do Wigilii i wypatrywać pierwszej gwiazdki. »  
00:29:47

Ziarno - Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

4x3Tym razem dzieci z „Ziarna” poznają historię świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Był on metropolitą Warszawy w okresie powstania styczniowego. Znany jest też jako przyjaciel Juliusza Słowackiego, wielkiego polskiego wieszcza narodowego. Dzieci odwiedzą warszawskie Muzeum św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. »  
00:24:58