wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Św. Samuel

43Wspólnie z prowadzącym „Magazyn Ekspresu Reporterów” w TVP2, redaktorem Michałem Olszańskim porozmawiamy o zagadnieniu sprawiedliwości. Sprawdzimy prawdziwość powiedzenia „nie ma sprawiedliwości na tym świecie” i zastanowimy się, czy łatwiej jest sądzić siebie czy innych? Przewodnikiem po naszych rozważaniach będzie postać biblijnego sędziego – św. Samuela. »  

Ziarno - Św. Józef Kalasanty

43Bohaterem programu jest św. Józef Kalasanty (Kalasancjusz), pijar, reformator oświaty, założyciel pierwszych w Europie szkół publicznych. Zakon pijarów do tej pory zajmuje się oświatą i prowadzi szkoły. Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi wcieliła się w rolę nauczycielki i poprowadziła lekcje na wesoło. »  

Ziarno - Adwentowe zwyczaje

43W „Ziarnie” zgodnie z kalendarzem roku liturgicznego rozpoczynamy Adwent, czyli okres czterech tygodni poprzedzający Boże Narodzenie. Znana i lubiona prezenterka TVP Anna Popek przybliży dzieciom adwentowe tradycje. »  

Ziarno - Cystersi

43Wspólnie z naszym gościem Zbigniewem Buczkowskim, który jest znany z wielu komediowych ról, zapraszamy do Wąchocka. Poznamy słynnego sołtysa i najśmieszniejsze dowcipy o nim. Ale przede wszystkim odwiedzimy średniowieczne Opactwa Cystersów w Wąchocku, gdzie czas się zatrzymał w XII wieku. »  

Ziarno - „Latający” święty

imageJak odkryć swoje talenty i jak je rozwijać? Iluzjonista Maciej Pol przekonuje, że potrzebna jest ciężka praca, ćwiczenia i wyobraźnia. Św. Józef z Kupertynu, patron studentów i lotników, dzięki żarliwej modlitwie potrafił unosić się w powietrzu. »  

Ziarno - Wieża Babel

43Mariusz Czerkawski próbuje przekonać dzieci do nauki języków obcych. W tym odcinku poznajemy historię budowy biblijnej Wieży Babel. Ponadto dowiemy się dlaczego wieża w Pizie jest krzywa? Ile tak naprawdę krzywych wież znajduje się w Polsce oraz ile schodów prowadzi na wieżę Eiffla w Paryżu? »  

Ziarno - Św. Rita i Zaduszki

fotoZaduszki świętować będziemy z gościem specjalnym tego odcinka polsko-grecką piosenkarką Eleni. Eleni jest laureatką Nagrody imienia św. Rity, przyznawanej kobietom, które potrafiły wybaczyć. Przybliżymy dzieciom sylwetkę Rity, włoskiej świętej, która jest patronką spraw szczególnie trudnych, wręcz beznadziejnych. »  

Ziarno - Nieposłuszny Jonasz

43 W tym odcinku „Ziarna” poznacie historię Jonasza, który choć był prorokiem, nie chciał słuchać Pana Boga i przed Nim uciekał. Po wielu przygodach musiał iść do Niniwy, by nawracać jej mieszkańców. I wcale nie był zadowolony, gdy jego misja się powiodła. Dlatego Jonasza często nazywa się prorokiem wbrew własnej woli. »