wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Co to jest ekumenizm?

43Dzieci uczą się o ekumenizmie, czyli o dążeniu do zjednoczenia kościoła. Gościem programu jest Halina Mlynkova, która opowiada o swojej religii (wokalistka należy do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego). »  

Ziarno - Zelia i Ludwik Martin - święci rodzice

fotoW programie spotkanie z Dominiką Figurską i Michałem Chorosińskim oraz piątką ich dzieci. Spróbujemy się dowiedzieć, jaką mają receptę na szczęśliwą rodzinę. Patronami tego odcinka są rodzice św. Tereski z Lisieux, błogosławione małżeństwo - Zelia i Ludwik Martin. »  

Ziarno - Święci Młodziankowie

43Dzieci wspólnie z gościem programu, korespondentką wojenną TVP Arletą Bojke zastanawiają się, co zrobić, aby 2015 rok był czasem pokoju na świecie. Rozmawiają także o betlejemskich chłopcach zwanych świętymi Młodziankami, którzy zginęli z rąk Heroda po narodzeniu Jezusa. »  

Ziarno - Św. Samuel

43Wspólnie z prowadzącym „Magazyn Ekspresu Reporterów” w TVP2, redaktorem Michałem Olszańskim porozmawiamy o zagadnieniu sprawiedliwości. Sprawdzimy prawdziwość powiedzenia „nie ma sprawiedliwości na tym świecie” i zastanowimy się, czy łatwiej jest sądzić siebie czy innych? Przewodnikiem po naszych rozważaniach będzie postać biblijnego sędziego – św. Samuela. »  

Ziarno - Św. Józef Kalasanty

43Bohaterem programu jest św. Józef Kalasanty (Kalasancjusz), pijar, reformator oświaty, założyciel pierwszych w Europie szkół publicznych. Zakon pijarów do tej pory zajmuje się oświatą i prowadzi szkoły. Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi wcieliła się w rolę nauczycielki i poprowadziła lekcje na wesoło. »  

Ziarno - Adwentowe zwyczaje

43W „Ziarnie” zgodnie z kalendarzem roku liturgicznego rozpoczynamy Adwent, czyli okres czterech tygodni poprzedzający Boże Narodzenie. Znana i lubiona prezenterka TVP Anna Popek przybliży dzieciom adwentowe tradycje. »  

Ziarno - Cystersi

43Wspólnie z naszym gościem Zbigniewem Buczkowskim, który jest znany z wielu komediowych ról, zapraszamy do Wąchocka. Poznamy słynnego sołtysa i najśmieszniejsze dowcipy o nim. Ale przede wszystkim odwiedzimy średniowieczne Opactwa Cystersów w Wąchocku, gdzie czas się zatrzymał w XII wieku. »  

Ziarno - „Latający” święty

imageJak odkryć swoje talenty i jak je rozwijać? Iluzjonista Maciej Pol przekonuje, że potrzebna jest ciężka praca, ćwiczenia i wyobraźnia. Św. Józef z Kupertynu, patron studentów i lotników, dzięki żarliwej modlitwie potrafił unosić się w powietrzu. »