wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Matka Boska Piekarska

43Matka Boska Piekarska nazywana jest Gospodynią Śląska. W programie wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej w Piekarach Śląskich oraz wycieczka po Górnym Śląsku. Kabaret Rak opowiada o śląskich zwyczajach, kuchni i gwarze, a aktorka Honorata Witańska oprowadza po Nikiszowcu. »  

Ziarno - II wojna światowa

43 Cofamy się do wydarzeń, jakie miały miejsce 75 lat temu 1 września 1939 roku, gdy mieszkańcy Polski dowiedzieli się, że właśnie wybuchła II wojna światowa. Najpierw przekonali się o tym mieszkańcy zbombardowanego Wielunia, a zaraz po nich żołnierze stacjonujący na Westerplatte i pracownicy Poczty Gdańskiej. Warszawa należała do najbardziej zniszczonych »  

Ziarno - Powstanie Warszawskie

imageW „Ziarnie” przy okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wspominać będziemy warszawski, powstańczy sierpień 1944 r. Opowiemy o małych powstańcach wielkich bohaterach Powstania Warszawskiego. O chłopcach i dziewczętach, którzy pomagali przy budowie barykad, wspierali służby sanitarne, byli łącznikami walczących oddziałów, kolporterami powstańczej prasy, kurierami poczty. »  

Ziarno - Św. Roch

43 Gośćmi specjalnymi są komisarz Alex i jego pan, czyli aktor Antoni Pawlicki. Zapytamy w jaki sposób tresuje się owczarka niemieckiego, by grał w serialu i jak wygląda współpraca między psem a pozostałymi bohaterami. A to wszystko przy okazji rozmowy o św. Rochu, który jest patronem zwierząt domowych i sam miał »  

Ziarno - Św. Wit

43 Św. Wit jest bardzo popularnym patronem we Włoszech, w Niemczech, w Czechach i w Serbii. Serbowie nawet obchodzą 15 czerwca Dzień św. Wita, czyli Vidovdan. A na Sycylii organizuje się specjalne procesje ku jego czci. Uważa go się za jednego z najważniejszych patronów w różnych chorobach, między innymi w chorobach »  

Ziarno - Św. Jakub Apostoł

43 Gościem specjalnym jest Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar. Dzieci zapytają go, co robić by nauczyć się dobrze śpiewać i występować na scenie? Poproszą o kilka rad dla uczestników XIV już Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Religijnej w Skaryszewie, który co roku odbywa się w kościele św. Jakuba. Porozmawiają również o św. Jakubie »  

Ziarno - Jan Paweł II

fot. TVPGośćmi programu są Łukasz Zagrobelny i Robert Janson. Prezentują płytę z piosenkami, napisanymi przez Jana Pawła II. Dzieci rozmawiają również z Piotrem Adamczykiem, który opowiada o swoich przeżyciach z wcielania się w postać Papieża-Polaka. »  

Ziarno - Św. Daniel

43Ksiądz Mariusz razem z Polą i Olim odwiedzili warszawskie ZOO, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat zwierząt. Gościem programu jest aktorka Paulina Holtz – zdeklarowana wegetarianka, która zachęca dzieci do jedzenia warzyw. Bohaterem odcinka jest św. Daniel. »