wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Święta Urszula Ledóchowska

imageŚwięta Urszula Ledóchowska nazywana jest świętą uśmiechniętą. Dlaczego? Dzieci odkrywają niezwykłe życie siostry Ledóchowskiej. »  
00:25:03

Ziarno - Vivat 3 maj!

foto Przenosimy się w czasy króla Jana Kazimierza, który jako pierwszy – we Lwowie - ogłosił Maryję Królową Polski. Przypominamy Sejm Wielki, który uchwalił Konstytucję 3 Maja, drugą, po amerykańskiej, w świecie, a pierwszą w Europie. Konstytucja ta zrównała wszystkich obywateli wobec prawa. Gościmy w Częstochowie u ks. biskupa Antoniego Długosza, »  
00:24:32

Ziarno - Pasterz i owce

fotoStanisław Karpiel Bułecka, góral z Podhala, opowie o zwyczajach juhasów pasących stada owiec w Tatrach. Zastanowimy się, dlaczego Pan Jezus porównuje siebie do pasterza a nas do owiec? »  
00:24:59

Ziarno - Biblia Jana Gutenberga

43Biblia była pierwszą księgą wydaną drukiem w pracowni Jana Gutenberga, wydrukowano wtedy 180 egzemplarzy. Druk był przełomowym wynalazkiem, wcześniej książki były przepisywane ręcznie. Dziś w odcinku poznamy historię najbardziej znanej książki świata oraz dzieje proroka Ezechiela. Naszym gościem jest znakomity aktor Jerzy Zelnik. »  
00:24:21

Ziarno - Niedziela Palmowa

fotoKatolicki program dla uczniów szkoły podstawowej i ich rodziców. »  
00:20:32

Ziarno - Ks. Jerzy Popiełuszko

43W gmachu TVP przy ul. Woronicza 17 odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu o Błogosławionym Ks. Jerzym Popiełuszce. Gościem specjalnym uroczystości finałowej był Prezes Zarządu TVP SA Juliusz Braun. »  
00:27:04

Ziarno - Święty Józef Kaliski

image W tym odcinku dzieci poznają historię życia św. Józefa cieśli, opiekuna Jezusa i Maryi. Odwiedzimy Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie znajduje się cudowny obraz Świętej Rodziny. Dowiemy się także, dlaczego stół jest bardzo ważnym meblem w domu chrześcijańskiej rodziny. Opowiedzą o tym aktorzy Dominika Figurska i jej mąż Michał »  
00:26:11

Ziarno - Paweł z Teb – pierwszy ojciec pustyni

foto Kto z nas nie pamięta książki i filmu „W pustyni i puszczy” z Tomaszem Mędrzakiem aktorem, który wcielił się w rolę Stasia Tarkowskiego? Porozmawiamy z nim o tym, jak wygląda życie na pustyni. Przy okazji dowiemy się kim byli pierwsi ojcowie pustyni czyli pustelnicy, którzy tak jak św. Paweł z »  
00:24:21