wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Matka Teresa z Kalkuty

foto Patronką tego odcinka „Ziarna” jest błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty, która sama o sobie mówiła: Jestem ołówkiem w ręku Boga. On pisze nim, co chce. Porozmawiamy o tym, jak my możemy pomóc ludziom, których jeszcze dzisiaj – w XXI wieku – dotyka straszna choroba trądu. Gość specjalny, znany podróżnik i »  

Ziarno - Dzień Papieski

fotoOd kilku lat zespół Pectus bierze udział w koncercie z okazji Dnia Papieskiego. Czy muzycy kiedykolwiek spotkali Jana Pawła II na żywo? W programie odwiedzamy także papieski dom rodzinny w Wadowicach. »  

Ziarno - Św. Benedykt

43Zakonników zajmujących się rękopiśmiennictwem nazywano skrybami lub skryptorami. Takimi skrybami byli Benedyktyni. Od VI wieku przepisywaniem ksiąg zajmowali się właśnie oni. Tę czynność wykonywali w pomieszczeniach zwanych skryptoriami. Pierwszy klasztor benedyktyński powstał we Włoszek na Monte Casino. Został on założony przez św. Benedykta, patrona Gościem programu jest Maciej Musiał. »  

Ziarno - Alfred Nobel

43Alfred Nobel cały swój majątek przeznaczył na nagrodę dla ludzi działających na rzecz pokoju. Wśród noblistów znajduje się wielu Polaków w tym Wisława Szymborska. Gościem programu jest Janusz Weiss. »  

Ziarno - Matka Boska Piekarska

43Matka Boska Piekarska nazywana jest Gospodynią Śląska. W programie wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej w Piekarach Śląskich oraz wycieczka po Górnym Śląsku. Kabaret Rak opowiada o śląskich zwyczajach, kuchni i gwarze, a aktorka Honorata Witańska oprowadza po Nikiszowcu. »  

Ziarno - II wojna światowa

43 Cofamy się do wydarzeń, jakie miały miejsce 75 lat temu 1 września 1939 roku, gdy mieszkańcy Polski dowiedzieli się, że właśnie wybuchła II wojna światowa. Najpierw przekonali się o tym mieszkańcy zbombardowanego Wielunia, a zaraz po nich żołnierze stacjonujący na Westerplatte i pracownicy Poczty Gdańskiej. Warszawa należała do najbardziej zniszczonych »  

Ziarno - Powstanie Warszawskie

imageW „Ziarnie” przy okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego wspominać będziemy warszawski, powstańczy sierpień 1944 r. Opowiemy o małych powstańcach wielkich bohaterach Powstania Warszawskiego. O chłopcach i dziewczętach, którzy pomagali przy budowie barykad, wspierali służby sanitarne, byli łącznikami walczących oddziałów, kolporterami powstańczej prasy, kurierami poczty. »  

Ziarno - Św. Roch

43 Gośćmi specjalnymi są komisarz Alex i jego pan, czyli aktor Antoni Pawlicki. Zapytamy w jaki sposób tresuje się owczarka niemieckiego, by grał w serialu i jak wygląda współpraca między psem a pozostałymi bohaterami. A to wszystko przy okazji rozmowy o św. Rochu, który jest patronem zwierząt domowych i sam miał »