wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Biblia Jana Gutenberga

43Biblia była pierwszą księgą wydaną drukiem w pracowni Jana Gutenberga, wydrukowano wtedy 180 egzemplarzy. Druk był przełomowym wynalazkiem, wcześniej książki były przepisywane ręcznie. Dziś w odcinku poznamy historię najbardziej znanej książki świata oraz dzieje proroka Ezechiela. Naszym gościem jest znakomity aktor Jerzy Zelnik. »  
0:24:21

Ziarno - Niedziela Palmowa

fotoKatolicki program dla uczniów szkoły podstawowej i ich rodziców. »  
0:20:32

Ziarno - Ks. Jerzy Popiełuszko

43W gmachu TVP przy ul. Woronicza 17 odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu o Błogosławionym Ks. Jerzym Popiełuszce. Gościem specjalnym uroczystości finałowej był Prezes Zarządu TVP SA Juliusz Braun. »  
0:27:04

Ziarno - Święty Józef Kaliski

image W tym odcinku dzieci poznają historię życia św. Józefa cieśli, opiekuna Jezusa i Maryi. Odwiedzimy Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, gdzie znajduje się cudowny obraz Świętej Rodziny. Dowiemy się także, dlaczego stół jest bardzo ważnym meblem w domu chrześcijańskiej rodziny. Opowiedzą o tym aktorzy Dominika Figurska i jej mąż Michał »  
0:26:11

Ziarno - Paweł z Teb – pierwszy ojciec pustyni

foto Kto z nas nie pamięta książki i filmu „W pustyni i puszczy” z Tomaszem Mędrzakiem aktorem, który wcielił się w rolę Stasia Tarkowskiego? Porozmawiamy z nim o tym, jak wygląda życie na pustyni. Przy okazji dowiemy się kim byli pierwsi ojcowie pustyni czyli pustelnicy, którzy tak jak św. Paweł z »  
0:24:21

Ziarno - Przemienienie Pańskie

43W Ziarnie wspólnie z wielką polską aktorką Magdaleną Zawadzką, która wcielała się w różne role teatralne i filmowe, rozmawiamy o tym, na czym polega prawdziwa przemiana, od czego ona zależy oraz co zrobić by zmieniać się na lepsze? »  
0:24:52

Ziarno - Druh Wicek Frelichowski – patron harcerzy

foto W Polsce jego prekursorem był Andrzej Małkowski, uważany za twórcę harcerstwa – polskiej odmiany skautingu. W dzisiejszym odcinku dzieci dowiedzą się co to jest skauting i skąd pochodzi. - Na pewno nie jest łatwo i nie jest to przygoda dla dziewczyn w różowych spodniach - O swojej przygodzie z harcerstwem »  
0:24:19

Ziarno - 25. urodziny

image„Ziarno” ma już 25 lat! Podczas urodzinowej imprezy przypomniano twórców programu i najważniejsze wydarzenia. Dzieci poznają też pozatelewizyjną działalność prowadzących: bp. Antoniego Długosza oraz księży Łukasza Piórkowskiego i Mariusza Karbowskiego. »  
0:22:55