wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Imieniny Wszystkich Świętych

43W „Ziarnie” dzieci zastanowią się, jacy byli święci i czy każdy może zostać świętym? Czy święty to tylko męczennik, który ginie za wiarę? Czy świętym może zostać ktoś, kto ma duże poczucie humoru? Czym różni się święto Wszystkich Świętych od Dnia Zadusznego? »  
00:23:48

Ziarno - Prorok Mojżesz

imageNaszym bohaterem w tym odcinku jest Mojżesz. To właśnie dzięki niemu Izraelczycy uciekli z egipskiej niewoli. Jak to się stało, że Mojżesz zawarł przymierze z Bogiem? Gościem programu jest Krzysztof Hołowczyc, który opowiada o bezpieczeństwie na drodze. »  
00:25:04

Ziarno - Biały Dunajec

43„Ziarno” odwiedza Biały Dunajec. Z czego zasłynęła ta miejscowość? Jak wygląda góralska msza? W programie pokarzemy góralskie tańce, opowiemy, jak powstają osypki i zastanowimy się, dlaczego Matka Boska została królową aniołów. »  
00:25:05

Ziarno - Dzień Papieski

43„Ziarno" włącza się w obchody 15. Dnia Papieskiego. Jest to dzień, kiedy Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia nagłaśnia swoją działalność, czyli przede wszystkim wspieranie zdolnej młodzieży z biedniejszych rodzin. Sebastian Karpiel-Bułecka tłumaczy, dlaczego jego zdaniem warto włączyć się w tę akcję oraz zdradza, co najbardziej ceni u papieża Jana Pawła II. »  
00:19:33

Ziarno - Noe

43 W „Ziarnie” gość specjalny odcinka – Mateusz Kusznierewicz – opowiada o swojej pasji do żeglowania. Wesoła gromadka dowiaduje się także kim był Noe, dlaczego Bóg zesłał potop na ziemię i dlaczego ocalił właśnie tylko Noego i jego rodzinę. W tym odcinku również, o tym jakie znaczenie w życiu człowieka ma »  
00:24:24

Ziarno - Bł. Klara Ludwika Szczęsna

imageSpecjalna kolejka zabierze dzieci w wyjątkową podróż, śladami Klary Ludwiki Szczęsnej. Dzisiaj w Krakowie w Sanktuarium św. Jana Pawła II, na uroczystej mszy odbędzie się jej beatyfikacja. Klara Ludwika Szczęsna żyła na przełomie XIX i XX wieku. Wraz ze św. biskupem Józefem Sebastianem Pelczarem założyła Zgromadzenie Sióstr Sercanek. »  
00:23:42

Ziarno - Dzień Środków Społecznego Przekazu

imageZ okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu redakcję „Ziarna” odwiedził znany prezenter i dziennikarz Maciej Jabłoński, który jest również wykładowcą Akademii Telewizyjnej TVP. Nasz gość poprowadził warsztaty dziennikarskie i pokazał ćwiczenia przydatne w pracy prezentera telewizyjnego. »  
00:25:01

Ziarno - Podwyższenie Krzyża Świętego

43 W przededniu święta Podwyższenia Krzyża św. , które przypada 14 września Ziarno odwiedzi najstarsze sanktuarium w Polsce Bazylikę św. Krzyża na Łysej Górze, gdzie znajdują się relikwie krzyża. Przypomnimy wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat dotyczące odnalezienia krzyża Pana Jezusa w Jerozolimie przez cesarzową Helenę. Wraz z dziećmi sanktuarium zwiedza Sławomir »  
00:25:11