wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Wielkanoc

imageDzieci przygotowują święconkę, dzielny strażak Kevin gotuje wielkanocny żur, Natalia Kukulska śpiewa z Arką Noego, a prof. Kręcony przedstawia okoliczności zmartwychwstania Jezusa. »  

Ziarno - Poszukiwacze dobrych wiadomości

imageAby uczcić Dzień Środków Społecznego Przekazu dzieci szukają dobrych wiadomości. W tym celu idą do redakcji „Wiadomości” i odwiedzają szkołę podstawową w Kowalach, gdzie uczniowie uczestniczą w warsztatach dziennikarskich. »  

Ziarno - Tylko głupcy się nie zmieniają

imageCzy człowiek może zmienić się na lepsze? Czy potrzebny jest do tego cud? A może wystarczy tylko trochę czasu... »  

Ziarno - Powstanie Warszawskie. Wojna jest zła

imageMierzymy się z trudnymi pytaniami dotyczącymi wojny. Dlaczego wybuchają wojny, choć ludzie wiedzą, że to wielkie zło? Odwiedzamy Muzeum Powstania Warszawskiego i cofniemy się 66 lat, aby opowiedzieć widzom o powstaniu i małych wielkich bohaterach tego wydarzenia: małych powstańcach. »  

Ziarno - Błogosławiony Jan Paweł II

image Z okazji beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II w "Ziarnie" przypomnimy postać Wielkiego Papieża. Dzieci z "Ziarna" porozmawiają z wieloletnim współpracownikiem i przyjacielempapieża, kardynałem Stanisławem Dziwiszem oraz zabiorą swoich widzów do rodzinnego domu Karola Wojtyły w Wadowicach. To będzie wielkie święto w "Ziarnie! »  

Ziarno - Międzynarodowy dzień teatru

image Co roku 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w "Ziarnie" porozmawiamy o teatrze i odwiedzimy warszawski teatr Kamienica, po którym oprowadzą nas znani i lubiani aktorzy: Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński. Spróbujemy dowiedzieć się, na czym polega praca w teatrze. Dzieci z "Ziarna"będą przyglądać się próbie nowego »  

Ziarno - Kto śpiewa, dwa razy się modli

image Ziarno składa wszystkim scholom i chórkom najlepsze życzenia z okazji ich święta, które przypada 22 listopada, gdy Kościół wspomina patronkę śpiewu i muzyki - św. Cecylię. Podobno, kto śpiewa dwa razy się modli. Zastanowimy się, jak ten cytat powinno się rozumieć. Przypomnimy też wszystkim dzieciom o liturgicznym święcie Chrystusa Króla, »  

Ziarno - "Tydzień misyjny"

image W programie "Ziarno" porozmawiamy o misjach, będziemy zachęcali małych widzów do modlitwy w intencji misjonarzy. Przypomnimy też patronkę misji Małą Tereskę i współczesną wielką misjonarkę Matkę Teresę z Kalkuty. Jak w każdym naszym programie spotkanie z Detektywem Wąsem, Doktorkiem oraz ks. Biskupem, który zaprosi na konkurs. »