wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Dobry początek

fotoW „Ziarnie” pojawią się nowi bohaterowie: Detektyw Wąs i jego urocza asystentka Panna Watson oraz pisarka Fantazja Mol Książkiewicz. Mali bohaterowie odwiedzą aktorów najpopularniejszego serialu „Ojciec Mateusz” i porozmawiają z tytułowym bohaterem Ojcem Mateuszem. Poza tym, spotkanie w Świetlicy ks. Łukasza i nowe pytanie konkursowe ks. bpa Antoniego. »  

Ziarno - Podsumowujemy rok szkolny

imageW "Ziarnie" przez cały rok szkolny przybliżaliśmy dzieciom sylwetki świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. W tym odcinku przypomnimy jeszcze raz postaci, które nam towarzyszyły w ciągu roku? Spróbujemy podsumować cały rok szkolny. »  

Ziarno - Słowo jest ważne

imageZapraszamy wszystkich widzów „Ziarna” na wycieczkę do Polskiego Radia, które ma już prawie 87 lat. Dzieciom udaje się zwiedzić studio nagraniowe i wziąć udział w audycji „Cztery Pory Roku”. »  

Ziarno - Fryderyk Chopin – poeta fortepianu

imageW tym roku przypada dwusetna rocznica urodzin wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Z tej okazji przybliżamy dzieciom życie i twórczość tego wielkiego Polaka, który już jako mały chłopiec wyróżniał się wielkim talentem i wrażliwością na muzykę. Zachęcamy naszych widzów do słuchania muzyki Chopina i odwiedzenia jego muzeum w Warszawie. »  

Ziarno - Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał

foto W "Ziarnie" zajmiemy się przysłowiami, bo mówi się, że "przysłowia są mądrością narodu". Sprawdzimy, ile jest prawdy w tym powiedzeniu. Razem z Emilią Książkiewicz zastanowimy się, czy słuszne jest powiedzenie "czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał". W programie spotkamy się także z Doktorkiem i Dedektywem Wąsem. »  

Ziarno - Boże Narodzenie

Boże Narodzenie w "Ziarnie"Święta zbliżają się wielkimi krokami. Dzieciaki z „Ziarna” zastanawiają się wspólnie z babcią Józią, co pośród tylu świątecznych elementów jest prawdziwym symbolem Bożego Narodzenia. »