wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Powstanie Warszawskie. Wojna jest zła

imageMierzymy się z trudnymi pytaniami dotyczącymi wojny. Dlaczego wybuchają wojny, choć ludzie wiedzą, że to wielkie zło? Odwiedzamy Muzeum Powstania Warszawskiego i cofniemy się 66 lat, aby opowiedzieć widzom o powstaniu i małych wielkich bohaterach tego wydarzenia: małych powstańcach. »  

Ziarno - Błogosławiony Jan Paweł II

image Z okazji beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II w "Ziarnie" przypomnimy postać Wielkiego Papieża. Dzieci z "Ziarna" porozmawiają z wieloletnim współpracownikiem i przyjacielempapieża, kardynałem Stanisławem Dziwiszem oraz zabiorą swoich widzów do rodzinnego domu Karola Wojtyły w Wadowicach. To będzie wielkie święto w "Ziarnie! »  

Ziarno - Międzynarodowy dzień teatru

image Co roku 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w "Ziarnie" porozmawiamy o teatrze i odwiedzimy warszawski teatr Kamienica, po którym oprowadzą nas znani i lubiani aktorzy: Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński. Spróbujemy dowiedzieć się, na czym polega praca w teatrze. Dzieci z "Ziarna"będą przyglądać się próbie nowego »  

Ziarno - Kto śpiewa, dwa razy się modli

image Ziarno składa wszystkim scholom i chórkom najlepsze życzenia z okazji ich święta, które przypada 22 listopada, gdy Kościół wspomina patronkę śpiewu i muzyki - św. Cecylię. Podobno, kto śpiewa dwa razy się modli. Zastanowimy się, jak ten cytat powinno się rozumieć. Przypomnimy też wszystkim dzieciom o liturgicznym święcie Chrystusa Króla, »  

Ziarno - "Tydzień misyjny"

image W programie "Ziarno" porozmawiamy o misjach, będziemy zachęcali małych widzów do modlitwy w intencji misjonarzy. Przypomnimy też patronkę misji Małą Tereskę i współczesną wielką misjonarkę Matkę Teresę z Kalkuty. Jak w każdym naszym programie spotkanie z Detektywem Wąsem, Doktorkiem oraz ks. Biskupem, który zaprosi na konkurs. »  

Ziarno - A może zostanę aktorem?

image Dzieci uwielbiają zwierzęta. W "Ziarnie" przypomnimy Pankracego - bohatera z dziecięcych programów w latach 1978 - 1990. W programie powiemy o szacunku dla zwierząt i zachęcimy do "przyjaźni" z czworonogami. W "Ziarnie" jak zwykle konkurs i spotkanie z ulubionymi aktorami. Tym razem z kamerą odwiedziliśmy Kingę Preis z serialu "Ojciec »  

Ziarno - Kichaj na katar

Kichaj na katarKatar przeszkadza dzieciakom w przygotowaniach do balu karnawałowego. Co robić, by nie chorować? M.in. o tym Babcia Józia rozmawia z maluchami. Opowiada im także o Światowym Dniu Chorego. Przypada on 11 lutego, na pamiątkę Objawień Matki Bożej w Lourdes. »  

Ziarno - Wigilia! Hej! Wigilia!

foto "W Ziarnie" spotkanie z ks. Łukaszem, Ziarnowymi maluchami, Detektywem Wąsem i Panną Watson. Nie zabraknie także zagadek ks. biskupa Antoniego i wesołej zabawy! W świątecznym programie panuje prawdziwa bozonarodzeniowa atmosfera. W "Ziarnie" przypomnimy wiele staropolskich zwyczajów świątecznych i zaprosimy na wspólne kolędowanie. Specjalnym gościem programu będzie zespół pieśni i tańca »