wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Jubileusz „Ziarna”

foto W "Ziarnie" spotkanie z ks. Łukaszem, Ziarnowymi maluchami, Detektywem Wąsem i Panną Watson. Nie zabraknie także zagadek ks. Łukasza i wesołej zabawy!W specjalnym, jubileuszowym wydaniu "Ziarna" spotkamy sie z aktorami i dziennikarzmi, którzy kiedyś tworzyli ten program. Na Skypie porozmawiamy z Albertem Do, znanym dzieciom Albercikiem, Rafałem Kołsutem i Magdaleną »  
00:24:53

Ziarno - Przykazanie V

ImageRozmawiamy o przykazaniu „Nie zabijaj”. Z okazji rocznicy 1 sierpnia odwiedzamy też muzeum Powstania Warszawskiego. »  
00:25:00

Ziarno - Kozy dla Afryki

image „Ziarno” objęło swoim patronatem akcję „Kozy dla Afryki” prowadzoną przez Fundację Raula Follereaun z Zielonki. Każde afrykańskie dziecko leczone z choroby głodowej, które opuszcza ośrodek siostry Dominiki Laskowskiej, dostaje w prezencie kózkę, żeby już nigdy nie było głodne. W programie młodzi widzowie poznają także Małą Tereskę od Dzieciątka Jezus, którą »  
00:24:00

Ziarno - Przykazanie VIII

Image Chyba każdemu z nas, kiedyś przydarzyło się małe kłamstewko. I chyba każdy doświadczył prawdziwości powiedzenia, że kłamstwo ma krótkie nogi. Ale, czy ściąganie lub nawet podpowiadanie kolegom, to coś złego? W Ziarnie zastanowimy się nad przykazaniem VIII: "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". Przypomnimy postać Tomasza Morusa, który żył »  
00:25:00

Ziarno - Nie zakopuj talentów

image W "Ziarnie" spotkanie z ks. Łukaszem, Ziarnowymi maluchami, Detektywem Wąsem i Panną Watson. Nie zabraknie także zagadek ks. biskupa Antoniego i oczywiście wesołej zabawy! »  
00:24:31

Ziarno - Nie odkładaj na jutro...

imageSpróbujemy odpowiedzieć na pytanie, kiedy będzie koniec świata? Dowiemy się, co na ten temat mówią ludzie, a co jest napisane w Ewangelii według św. Marka. Dzieci zastanowią się też nad sensem powiedzenia: Nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dzisiaj. »  
00:25:00

Ziarno - Vivat 3 maja! Vivat wszystkie stany!

imageRazem z ciocią Nelą szyjemy biało-czerwone flagi i wywieszamy je, by uczcić święto 3 maja. Tata Ziarnowski opowiada nam historię Konstytucji z 1791 roku »  
00:20:00