wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Fryderyk Chopin – poeta fortepianu

imageW tym roku przypada dwusetna rocznica urodzin wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Z tej okazji przybliżamy dzieciom życie i twórczość tego wielkiego Polaka, który już jako mały chłopiec wyróżniał się wielkim talentem i wrażliwością na muzykę. Zachęcamy naszych widzów do słuchania muzyki Chopina i odwiedzenia jego muzeum w Warszawie. »  

Ziarno - Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał

foto W "Ziarnie" zajmiemy się przysłowiami, bo mówi się, że "przysłowia są mądrością narodu". Sprawdzimy, ile jest prawdy w tym powiedzeniu. Razem z Emilią Książkiewicz zastanowimy się, czy słuszne jest powiedzenie "czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał". W programie spotkamy się także z Doktorkiem i Dedektywem Wąsem. »  

Ziarno - Boże Narodzenie

Boże Narodzenie w "Ziarnie"Święta zbliżają się wielkimi krokami. Dzieciaki z „Ziarna” zastanawiają się wspólnie z babcią Józią, co pośród tylu świątecznych elementów jest prawdziwym symbolem Bożego Narodzenia. »  

Ziarno - Św. Walenty – patron zakochanych

obrazekRozmawiamy o patronie wszystkich zakochanych. Dlaczego został nim akurat święty biskup Walenty? Odpowiedzią jest życiorys tego męczennika. Przybliżamy też jeden z najpiękniejszych fragmentów Ewangelii: „błogosławieni jesteście ubodzy, albowiem do was należy Królestwo niebieskie”. »  

Ziarno - Franciszek Salezy

Dzieciaki z "Ziarna"Przybliżymy dzieciom sylwetkę francuskiego świętego z XVI wieku - Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, a także zakonu Salezjanów, założonego przez Jana Bosko. Ponieważ Franciszek Salezy urodził się w Alpach Wysokich, a wiele dzieci spędza ferie zimowe w górach, przypomnimy sobie najbardziej znane góry świata. »  

Ziarno - W zdrowym ciele zdrowy duch

foto W "Ziarnie" spotkanie z ks. Łukaszem, Ziarnowymi maluchami, Detektywem Wąsem i Panną Watson. Nie zabraknie także zagadek ks. Łukasza i wesołej zabawy!W programie wycieczka na Polanę Jakuszycką, gdzie spotkać można Justynę Kowalczyk, która trenuje biegi przed ważnymi sportowymi wydarzeniami. Spotkamy się także z Jankiem Melą, ktory zdobył Biegun Północny. Nie »