wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne Przed Niedzielą Wielkanocną przypominamy historię naszego zbawienia od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Jezusa. Do wszystkich dzieci i ich rodzin, wierzących i niewierzących, kierujemy przesłanie: "Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja" oraz życzenia świątecznej radości i miłości. »  

Ziarno - Opowieść o Łazarzu

Opowieść o Łazarzu Jezus często bywał w Betanii. Zatrzymywał się tu u swoich serdecznych przyjaciół: Łazarza i jego dwóch sióstr Marty i Marii. Pewnego dnia dowiedział się jednak, że Łazarz zmarł. Czym prędzej pospieszył więc do pogrążonej w żałobie rodziny... »  

Ziarno - XI Dzień Papieski

foto "Ziarno" włącza się w obchody Dnia Papieskiego, który organizowany jest już od 11 lat. Dzieci razem z ks. Łukaszem odwiedzą Wadowice, dom rodzinny Karola Wojtyły, kościół, w którym został ochrzczony i cukiernię z wadowickimi kremówkami. Gościem specjalnym tego odcinka będzie kard. Kazimierz Nycz, z którym dzieci porozmawiają nie tylko o »  

Ziarno - Wielkanoc

imageDzieci przygotowują święconkę, dzielny strażak Kevin gotuje wielkanocny żur, Natalia Kukulska śpiewa z Arką Noego, a prof. Kręcony przedstawia okoliczności zmartwychwstania Jezusa. »  

Ziarno - Poszukiwacze dobrych wiadomości

imageAby uczcić Dzień Środków Społecznego Przekazu dzieci szukają dobrych wiadomości. W tym celu idą do redakcji „Wiadomości” i odwiedzają szkołę podstawową w Kowalach, gdzie uczniowie uczestniczą w warsztatach dziennikarskich. »  

Ziarno - Tylko głupcy się nie zmieniają

imageCzy człowiek może zmienić się na lepsze? Czy potrzebny jest do tego cud? A może wystarczy tylko trochę czasu... »  

Ziarno - Powstanie Warszawskie. Wojna jest zła

imageMierzymy się z trudnymi pytaniami dotyczącymi wojny. Dlaczego wybuchają wojny, choć ludzie wiedzą, że to wielkie zło? Odwiedzamy Muzeum Powstania Warszawskiego i cofniemy się 66 lat, aby opowiedzieć widzom o powstaniu i małych wielkich bohaterach tego wydarzenia: małych powstańcach. »  

Ziarno - Błogosławiony Jan Paweł II

image Z okazji beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II w "Ziarnie" przypomnimy postać Wielkiego Papieża. Dzieci z "Ziarna" porozmawiają z wieloletnim współpracownikiem i przyjacielempapieża, kardynałem Stanisławem Dziwiszem oraz zabiorą swoich widzów do rodzinnego domu Karola Wojtyły w Wadowicach. To będzie wielkie święto w "Ziarnie! »