wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Nie odkładaj na jutro...

imageSpróbujemy odpowiedzieć na pytanie, kiedy będzie koniec świata? Dowiemy się, co na ten temat mówią ludzie, a co jest napisane w Ewangelii według św. Marka. Dzieci zastanowią się też nad sensem powiedzenia: Nie odkładaj na jutro tego, co możesz zrobić dzisiaj. »  
0:25:00

Ziarno - Vivat 3 maja! Vivat wszystkie stany!

imageRazem z ciocią Nelą szyjemy biało-czerwone flagi i wywieszamy je, by uczcić święto 3 maja. Tata Ziarnowski opowiada nam historię Konstytucji z 1791 roku »  
0:20:00

Ziarno - Boże Narodzenie

foto„Ziarno” odwiedza Jasesłka przygotowane przez dzieci. »  
0:17:49

Ziarno - Wiosna, lato, jesień, zima człowiek czasu nie zatrzyma

image W "Ziarnie" spotkanie z ks. Łukaszem, Ziarnowymi maluchami, Detektywem Wąsem i Panną Watson. Nie zabraknie także zagadek ks. biskupa Antoniego i wesołej zabawy! W "Ziarnie" zastanowimy się nad zjawiskiem czasu. Czy czas można cofnąć? Czy czasmożna zatrzymać? Czy prawdziwe jest określenie, że "czas to pieniądz"? Sprawą upływającego czasu zajmie się »  
0:23:07

Ziarno - O przebaczeniu

Oglądaj „Ziarno” w TVP1 i na tvp.plTuż przed trzecią niedzielą Adwentu „Ziarno” rozmawia z dziećmi o przebaczeniu. Przypomina historię Świętego Pawła, który jeszcze jako Szaweł prześladował chrześcijan, wtrącał ich do więzień, uczestniczył nawet w ukamieniowaniu Świętego Szczepana. Czy chrześcijanie mu wybaczyli? Czy my łatwo wybaczamy? »  
0:25:02

Ziarno - Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne Przed Niedzielą Wielkanocną przypominamy historię naszego zbawienia od stworzenia świata aż do zmartwychwstania Jezusa. Do wszystkich dzieci i ich rodzin, wierzących i niewierzących, kierujemy przesłanie: "Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja" oraz życzenia świątecznej radości i miłości. »  
0:25:01

Ziarno - Opowieść o Łazarzu

Opowieść o Łazarzu Jezus często bywał w Betanii. Zatrzymywał się tu u swoich serdecznych przyjaciół: Łazarza i jego dwóch sióstr Marty i Marii. Pewnego dnia dowiedział się jednak, że Łazarz zmarł. Czym prędzej pospieszył więc do pogrążonej w żałobie rodziny... »  
0:25:00

Ziarno - XI Dzień Papieski

foto "Ziarno" włącza się w obchody Dnia Papieskiego, który organizowany jest już od 11 lat. Dzieci razem z ks. Łukaszem odwiedzą Wadowice, dom rodzinny Karola Wojtyły, kościół, w którym został ochrzczony i cukiernię z wadowickimi kremówkami. Gościem specjalnym tego odcinka będzie kard. Kazimierz Nycz, z którym dzieci porozmawiają nie tylko o »  
0:24:58