wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - W jedności siła

image W "Ziarnie" spotkanie z ks. Łukaszem, Ziarnowymi maluchami, Detektywem Wąsem i Panną Watson. Nie zabraknie także zagadek ks. Łukasza i wesołej zabawy! Tym razem porozmawiamy o tym, co oznacza powiedzenie "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Jakie korzyści płyną ze wspólnego działania? Co oznacza, że jesteśmy jedną drużyną? O wspólnym »  
00:25:25

Ziarno - Dobroć rozgrzewa

Image Dzieci w "Ziarnie" urządziły świetlicę ks. Łukasza. Do naszej świetlicy każdy może przyjść, aby rozwijać swoje zdolności i pasje, miło spędzić czas, spotkać ciekawych ludzi. Dzieci z "Ziarna" przekonają się, że "dobroć rozgrzewa" i że prawdziwe jest powiedzenie, że "radość dzielona - podwójną radością, smutek dzielony - połową smutku". W »  
00:23:30

Ziarno - Święto Niepodległości

Oglądaj "Ziarno" w TVP1 i na tvp.pl Odwiedzimy m.in. Gniezno – pierwszą stolicę Polski. Opowiemy także o barwach i symbolach narodowych. »  
00:22:59

Ziarno - Światło i ciemność

image W Ziarnie przy okazji omawiania fragmentu Ewangelii św. Marka o uzdrowieniuniewidomego Bartymeusza, odwiedzimy dzieci niewidome, które mieszkają w Laskach. Zobaczymy, czym żyją i jak sobie radzą bez wzroku, w jaki sposób się uczą i jak bawią?Ziarno jak zwykle zachęca swoich widzów do spotkania z niedzielną Ewangelią. Zastanowimy się jak powstaje »  
00:25:00

Ziarno - Spotkanie z iluzjonistą

fot.W dzisiejszym odcinku dzieci spotkają się z iluzjonistą. »  
00:24:51

Ziarno - Postem Pana Boga nie przekupisz

Image W wędrówce poprzez karty Nowego Testamentu dochodzimy do Ewangelii, która opowiada o kuszeniu Pana Jezusa na pustyni. Dlaczego wysiłki Szatana zakończyły się niepowodzeniem? Stare przysłowie mówi: „postem Pana Boga nie przekupisz”. Z okazji pierwszej niedzieli Wielkiego Postu zastanawiamy się, na czym naprawdę polega post. Czy tylko na wstrzemięźliwości od potraw »  
00:24:52

Ziarno - Św. Stanisław

_image Bohaterem tego odcinka jest patron Polski, św. Stanisław ze Szczepanowa. Był to biskup krakowski, który żył w XI wieku i zginął śmiercią męczeńską. Podobno z rąk samego króla Bolesława Szczodrego, nazwanego potem Śmiałym, któremu nie bał się wytykać nieprawych czynów. »  
00:24:45

Ziarno - Co to jest powołanie

Co to jest powołanie Jaki zawód wybrać i jak odkryć swoją drogę życiową? „Ziarno” rozmawia z dziećmi o powołaniu. Zachęca też maluchy do modlitwy w intencji wszystkich kapłanów i sióstr zakonnych. 2 lutego przypada bowiem Dzień Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. »  
00:25:00