wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - A może zostanę aktorem?

image Dzieci uwielbiają zwierzęta. W "Ziarnie" przypomnimy Pankracego - bohatera z dziecięcych programów w latach 1978 - 1990. W programie powiemy o szacunku dla zwierząt i zachęcimy do "przyjaźni" z czworonogami. W "Ziarnie" jak zwykle konkurs i spotkanie z ulubionymi aktorami. Tym razem z kamerą odwiedziliśmy Kingę Preis z serialu "Ojciec »  

Ziarno - Kichaj na katar

Kichaj na katarKatar przeszkadza dzieciakom w przygotowaniach do balu karnawałowego. Co robić, by nie chorować? M.in. o tym Babcia Józia rozmawia z maluchami. Opowiada im także o Światowym Dniu Chorego. Przypada on 11 lutego, na pamiątkę Objawień Matki Bożej w Lourdes. »  

Ziarno - Wigilia! Hej! Wigilia!

foto "W Ziarnie" spotkanie z ks. Łukaszem, Ziarnowymi maluchami, Detektywem Wąsem i Panną Watson. Nie zabraknie także zagadek ks. biskupa Antoniego i wesołej zabawy! W świątecznym programie panuje prawdziwa bozonarodzeniowa atmosfera. W "Ziarnie" przypomnimy wiele staropolskich zwyczajów świątecznych i zaprosimy na wspólne kolędowanie. Specjalnym gościem programu będzie zespół pieśni i tańca »  

Ziarno - Dzień babci i dziadka

foto W "Ziarnie" świętujemy przypadający 22 stycznia Dzień Dziadka. W tym szczególnym dniu przypominamy sobie o szacunku należnym naszym dziadkom, a także wspominamy tych dziadków, którzy mieszkają już w niebie. W programie spotkanie z Rodziną Ziarnowskich, Doktorkiem oraz nowe pytaniew konkursie ks. bpa Antoniego Długosza. »  

Ziarno - Dobry początek

fotoW „Ziarnie” pojawią się nowi bohaterowie: Detektyw Wąs i jego urocza asystentka Panna Watson oraz pisarka Fantazja Mol Książkiewicz. Mali bohaterowie odwiedzą aktorów najpopularniejszego serialu „Ojciec Mateusz” i porozmawiają z tytułowym bohaterem Ojcem Mateuszem. Poza tym, spotkanie w Świetlicy ks. Łukasza i nowe pytanie konkursowe ks. bpa Antoniego. »  

Ziarno - Podsumowujemy rok szkolny

imageW "Ziarnie" przez cały rok szkolny przybliżaliśmy dzieciom sylwetki świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. W tym odcinku przypomnimy jeszcze raz postaci, które nam towarzyszyły w ciągu roku? Spróbujemy podsumować cały rok szkolny. »  

Ziarno - Słowo jest ważne

imageZapraszamy wszystkich widzów „Ziarna” na wycieczkę do Polskiego Radia, które ma już prawie 87 lat. Dzieciom udaje się zwiedzić studio nagraniowe i wziąć udział w audycji „Cztery Pory Roku”. »  

Ziarno - Fryderyk Chopin – poeta fortepianu

imageW tym roku przypada dwusetna rocznica urodzin wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Z tej okazji przybliżamy dzieciom życie i twórczość tego wielkiego Polaka, który już jako mały chłopiec wyróżniał się wielkim talentem i wrażliwością na muzykę. Zachęcamy naszych widzów do słuchania muzyki Chopina i odwiedzenia jego muzeum w Warszawie. »