wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Postem Pana Boga nie przekupisz

Image W wędrówce poprzez karty Nowego Testamentu dochodzimy do Ewangelii, która opowiada o kuszeniu Pana Jezusa na pustyni. Dlaczego wysiłki Szatana zakończyły się niepowodzeniem? Stare przysłowie mówi: „postem Pana Boga nie przekupisz”. Z okazji pierwszej niedzieli Wielkiego Postu zastanawiamy się, na czym naprawdę polega post. Czy tylko na wstrzemięźliwości od potraw »  
00:24:52

Ziarno - Św. Stanisław

_image Bohaterem tego odcinka jest patron Polski, św. Stanisław ze Szczepanowa. Był to biskup krakowski, który żył w XI wieku i zginął śmiercią męczeńską. Podobno z rąk samego króla Bolesława Szczodrego, nazwanego potem Śmiałym, któremu nie bał się wytykać nieprawych czynów. »  
00:24:45

Ziarno - Co to jest powołanie

Co to jest powołanie Jaki zawód wybrać i jak odkryć swoją drogę życiową? „Ziarno” rozmawia z dziećmi o powołaniu. Zachęca też maluchy do modlitwy w intencji wszystkich kapłanów i sióstr zakonnych. 2 lutego przypada bowiem Dzień Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. »  
00:25:00

Ziarno - Łapy, łapy, cztery łapy

obrazek Dzieci uwielbiają zwierzęta. W "Ziarnie" przypomnimy Pankracego - bohatera z dziecięcych programów w latach 1978 - 1990. Ten psi bohater bawił naszych rodzicówi mógłby dziś rozweselać maluchów. W programie powiemy o szacunku dla zwierząti zachęcimy do "przyjaźni" z czworonogami. W "Ziarnie" jak zwykle konkurs i spotkanie z ulubionymi aktorami. »  
00:24:59

Ziarno - Święty Wojciech

fot.Dzieciaki z „Ziarna” wcielają się w średniowieczne postacie historyczne: Św. Wojciecha, Radzima i Bogusza Benedykta. W ten nietypowy sposób poznajemy historię życia, działalność i męczeńską śmierć św. Wojciecha. »  
00:24:19

Ziarno - Gdy rodzina żyje w zgodzie...

image„Gdy rodzina żyje w zgodzie, to jej bieda nie dobodzie” – to przysłowie przydaje się nam w świątecznym programie. Zaglądamy do domu rodziny Ziarnowskich i pomagamy zażegnać kłótnię, która wybuchła pod choinką. Poszukujemy zaginionego Albercika, o którego martwią się rodzice. »  
00:22:39

Ziarno - Co to jest post

Co to jest post W przeddzień pierwszej niedzieli Wielkiego Postu rozmawiamy o tym, na czym naprawdę post polega. Namawiamy naszych widzów do zrobienia sobie postu od lenistwa, kłamstwa, nieuprzejmości i kłótni, a przy okazji ćwiczymy silną wolę. Przypominamy też historię kuszenia Jezusa na pustyni. »  
00:25:00

Ziarno - Dzień Ojca

imageW Ziarnie dzieci w wakacyjnych nastrojach przypominają o przypadającym we wtorek 23 czerwca - Dniu Ojca. Przywołają także sylwetkę Ojca Świętego Jana Pawła II. Nie zapomną również o swoich ciociach i wujkach i ustanowią na własny użytek - 20 czerwca Dniem Cioci i Wujka. »  
00:23:38