wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Ziarno - Święty Wojciech

fot.Dzieciaki z „Ziarna” wcielają się w średniowieczne postacie historyczne: Św. Wojciecha, Radzima i Bogusza Benedykta. W ten nietypowy sposób poznajemy historię życia, działalność i męczeńską śmierć św. Wojciecha. »  
00:24:19

Ziarno - Gdy rodzina żyje w zgodzie...

image„Gdy rodzina żyje w zgodzie, to jej bieda nie dobodzie” – to przysłowie przydaje się nam w świątecznym programie. Zaglądamy do domu rodziny Ziarnowskich i pomagamy zażegnać kłótnię, która wybuchła pod choinką. Poszukujemy zaginionego Albercika, o którego martwią się rodzice. »  
00:22:39

Ziarno - Co to jest post

Co to jest post W przeddzień pierwszej niedzieli Wielkiego Postu rozmawiamy o tym, na czym naprawdę post polega. Namawiamy naszych widzów do zrobienia sobie postu od lenistwa, kłamstwa, nieuprzejmości i kłótni, a przy okazji ćwiczymy silną wolę. Przypominamy też historię kuszenia Jezusa na pustyni. »  
00:25:00

Ziarno - Dzień Ojca

imageW Ziarnie dzieci w wakacyjnych nastrojach przypominają o przypadającym we wtorek 23 czerwca - Dniu Ojca. Przywołają także sylwetkę Ojca Świętego Jana Pawła II. Nie zapomną również o swoich ciociach i wujkach i ustanowią na własny użytek - 20 czerwca Dniem Cioci i Wujka. »  
00:23:38

Ziarno - Przyjdź Duchu Święty

imagePrzy okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego poznajemy siedem wielkich darów Ducha Świętego. Siedem prezentów, jakie chce nam podarować Pan Bóg. Zastanawiamy się, co trzeba zrobić, żeby te podarunki we właściwy sposób przyjąć i nieopatrznie ich nie zmarnować. »  
00:23:34

Ziarno - Sitem czerpie wodę ten, kto chce uczyć się bez książki

foto Dlaczego ten, kto wychowuje się bez czytania książek, inaczej żyje i postrzega świat? Dlaczego o tych, co oglądają tylko telewizję mówi się, że „sitem czerpie wodę, kto chce uczyć się bez książki"? Na te pytania próbują odpowiedzieć dzieci u progu nowego roku szkolnego. Pokażemy, że czytanie książek pozytywnie wpływa na »  
00:25:00

Ziarno - Jubileusz „Ziarna”

foto W "Ziarnie" spotkanie z ks. Łukaszem, Ziarnowymi maluchami, Detektywem Wąsem i Panną Watson. Nie zabraknie także zagadek ks. Łukasza i wesołej zabawy!W specjalnym, jubileuszowym wydaniu "Ziarna" spotkamy sie z aktorami i dziennikarzmi, którzy kiedyś tworzyli ten program. Na Skypie porozmawiamy z Albertem Do, znanym dzieciom Albercikiem, Rafałem Kołsutem i Magdaleną »  
00:24:53