• Wersja do druku
  • -AA+A

Będzie kontrola w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Dzierżążnie

16:30, 18.01.2013
Będzie kontrola w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Dzierżążnie Po naszej interwencji będzie kontrola Urzędu Marszałkowskiego w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dzierżążnie koło Kartuz. Zaczęło się od szokujących anonimowych zdjęć, które pokazują w jakich warunkach żyją schorowani, starsi i często samotni ludzie. "To nie jest hotel pięciogwiazdkowy, ale robimy wszystko, żeby było godnie" - mówi dyrekcja. Wicemarszałek województwa pomorskiego odpowiada: sprawdzimy czy wystarczająco godnie.

Po naszej interwencji będzie kontrola Urzędu Marszałkowskiego w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Dzierżążnie koło Kartuz. Zaczęło się od szokujących anonimowych zdjęć, które pokazują w jakich warunkach żyją schorowani, starsi i często samotni ludzie. "To nie jest hotel pięciogwiazdkowy, ale robimy wszystko, żeby było godnie" - mówi dyrekcja. Wicemarszałek województwa pomorskiego odpowiada: sprawdzimy czy wystarczająco godnie.

Będzie kontola w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w  Dzierżążnie
Będzie kontola w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Dzierżążnie

Podziel się:   Więcej

Starość się panu Bogu nie udała, starość samotna już w ogóle. Takich zostawionych tu ojców, matek, babć i dziadków jest większość. Pół biedy kiedy córki, synowie i wnuki odwiedzają, pytają, dzwonią.
Dramat - kiedy nigdy się ich nie doczekają. Trudno się wtedy pożalić, bo czasem nie ma komu, czasem już nie ma siły. To jest przecież już ostatni etap - stąd się do domu nie wraca.

Pożaliła się osoba, która Zakład Opiekuńczo - Leczniczy odwiedziła kilka razy - ze zdjęciami dotarła do lokalnego portalu. Artykuł w Expressie Kaszubskim wywołał burzę wśród internautów, także byłych i obecnych pracowników placówki.

Z Barbarą Żelazek, która na miejscu kieruje Zakładem rozmawialiśmy w ubiegłą niedzielę. To był materiał o tym, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera także dla takich miejsc jak to.

Wtedy przyznała, że są oddziały, które wymagają generalnego remontu.

Potem dotarliśmy do zdjęć, które pokazaliśmy wicemarszałek województwa pomorskiego.

To samorząd wojewódzki kieruje placówką. 

Urząd Marszałkowski chce też wziąć przykład z hospicjów i jak najszybciej wprowadzić do Zakładów Opiekuńczo Leczniczych wolontariuszy.

Wyniki kontroli Zakładu w Dzierżążnie będą znane za kilka tygodni. Wtedy do sprawy wrócimy.

 
 
 
...