• Wersja do druku
  • -AA+A

Gigantyczne kolejki w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku

18:28, 01.03.2012
Gigantyczne kolejki w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku Setki pacjentów, ludzi starszych i schorowanych, stojących w kilkugodzinnej kolejce. Wszystko po to, by zarejestrować się między innymi na wizytę u lekarza onkologa. Tak wyglądała sytuacja w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku - największym centrum onkologicznym w regionie. Pacjenci przed budynkiem koczowali już dwie godziny przed otwarciem rejestracji. Powód? Przychodnia na wizyty i diagnostykę rejestruje tylko raz na trzy miesiące.

Setki pacjentów, ludzi starszych i schorowanych, stojących w kilkugodzinnej kolejce. Wszystko po to, by zarejestrować się między innymi na wizytę u lekarza onkologa. Tak wyglądała sytuacja w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku - największym centrum onkologicznym w regionie. Pacjenci przed budynkiem koczowali już dwie godziny przed otwarciem rejestracji. Powód? Przychodnia na wizyty i diagnostykę rejestruje tylko raz na trzy miesiące.

Setki pacjentów, ludzi starszych i schorowanych, stojących w kilkugodzinnej kolejce.
Setki pacjentów, ludzi starszych i schorowanych, stojących w kilkugodzinnej kolejce.

Podziel się:   Więcej
By móc się zarejestrować pacjenci czekali przed budynkiem od 6 rano. O 10-tej nadal było tu kilkaset osób. Średni czas oczekiwania do okienka rejestracji - 2 godziny. Stoją wszyscy - głównie osoby starsze, schorowane. Czekają po kilka godzin i nie kryją oburzenia, ale to jedyna szansa, by dostać się do przyjmujących w przychodni onkologów, wykonać badania diagnostyczne, czy dostać skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne.

Przychodnia taką sytuację tłumaczy obraną strategią przyjęć pacjentów, wedle której rejestrowani są oni tylko raz na trzy miesiące. A tylko ten, kto przyjdzie wcześniej ma szansę dostać się do specjalisty w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Stąd rekordowe kolejki, w których trzeba swoje odstać. Średni czas oczekiwania na wizytę u onkologa - 4 miesiące.
 
 
 
...