• Wersja do druku
  • -AA+A

Kliniczny Oddział Ratunkowy największego szpitala na Pomorzu znów otwarty

17:09, 05.03.2012
Kliniczny Oddział Ratunkowy największego szpitala na Pomorzu znów otwarty Po miesięcznej przerwie w działalności związanej w przeprowadzką do nowego Centrum Medycyny Inwazyjnej na oddziale od rana przyjmowani są pacjenci. Szpital wciąż czeka jednak na pozwolenie uruchomienia lądowiska dla śmigłowców ratowniczych. Dopiero po jego uzyskaniu można będzie mówić o nowoczesnym i kompleksowym Centrum Urazowym.

Po miesięcznej przerwie w działalności związanej w przeprowadzką do nowego Centrum Medycyny Inwazyjnej na oddziale od rana przyjmowani są pacjenci. Szpital wciąż czeka jednak na pozwolenie uruchomienia lądowiska dla śmigłowców ratowniczych. Dopiero po jego uzyskaniu można będzie mówić o nowoczesnym i kompleksowym Centrum Urazowym.

Po miesięcznej przerwie Kliniczny Oddział Ratunkowy rozpoczyna działalność w zupełnie innych warunkach
Po miesięcznej przerwie Kliniczny Oddział Ratunkowy rozpoczyna działalność w zupełnie innych warunkach

Podziel się:   Więcej
Po miesięcznej przerwie Kliniczny Oddział Ratunkowy rozpoczyna działalność w zupełnie innych warunkach. w nowoczesnym Centrum Medycyny Inwazyjnej. Juz od rana trafiają tu pierwsi pacjenci.

Po przeprowadzce do nowego budynku Kliniczny Oddział Ratunkowy może w końcu pełnić rolę Centrum Urazowego i przyjmować tzw. „ciężkie przypadki”.

Możliwość kompleksowej opieki daje obecność w budynku wszystkich potrzebnych specjalizacji, m.in. ortopedii, chirurgii urazowej, neurochirurgii, czy laryngologii. Kwalifikacje oddział uzyska jednak dopiero po uruchomieniu lądowiska dla śmigłowców ratowniczych., A z tym jest niestety problem.

Do nowego budynku oprócz Klinicznego Oddziału Ratunkowego przeniosło się kilkanaście klinik. Klinika neurochirurgii, chorób oczu, urologii, chirurgii urazowej, onkologicznej, plastycznej, ogólnej, otolaryngologii, klatki piersiowej, gastroenterologii i hepatologii, anestezjologii i intensywnej terapia. Dopiero w połowie marca będą otwarte gabinety przychodni specjalistycznych.
 
 
 
...