• Wersja do druku
  • -AA+A

Makabryczne odkrycie w lesie pod Wejherowem

16:58, 11.04.2012
Makabryczne odkrycie w lesie pod Wejherowem Wejherowska policja stara się rozwikłać makabryczna zbrodnię. Rano w lesie w miejscowości Strzebielino znaleziono palące się ludzkie zwłoki. Tej ofiary dotąd nie zidentyfikowano. <BR> Tymczasem także w Wejherowie aresztowano sprawce zabójstwa w nocnym klubie w centrum miasta. W nocy z soboty na niedzielę po bójce, jak wywiązała się tam w grupie mężczyzn jeden z nich został śmiertelnie raniony nożem w plecy. Mordercą okazał się 20-letni mieszkaniec Wejherowa, któremu teraz grozi dożywocie.

Wejherowska policja stara się rozwikłać makabryczna zbrodnię. Rano w lesie w miejscowości Strzebielino znaleziono palące się ludzkie zwłoki. Tej ofiary dotąd nie zidentyfikowano.
Tymczasem także w Wejherowie aresztowano sprawce zabójstwa w nocnym klubie w centrum miasta. W nocy z soboty na niedzielę po bójce, jak wywiązała się tam w grupie mężczyzn jeden z nich został śmiertelnie raniony nożem w plecy. Mordercą okazał się 20-letni mieszkaniec Wejherowa, któremu teraz grozi dożywocie.

Dariusz Witek-Pogorzelski, Prokurator Rejonowy z Wejherowa zawnioskował o aresztowanie nożownika
Dariusz Witek-Pogorzelski, Prokurator Rejonowy z Wejherowa zawnioskował o aresztowanie nożownika

Podziel się:   Więcej
O 7. rano o makabrycznym znalezisku policję zawiadomił jeden z mieszkańców Strzebielina, który uprawiał jogging w pobliskim lesie.

Znalezione ciało, to mężczyzna, którego najprawdopodobniej oblano łatwopalną cieczą. Śledczy wstępnie wykluczyli możliwość samobójstwa, bo zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady opon i krwi świadczą o tym, że ktoś przywiózł ofiarę do lasu i podpalił. Sekcja zwłok wykaże, czy przyczyną śmierci było spalenie, czy mężczyzna nie żył już wcześniej. Trwają poszukiwania sprawcy.

To nie jedyna zbrodnia , do jakiej doszło ostatnio w okolicy. Policja w krótkim czasie zatrzymała nożownika z tego klubu nocnego w centrum Wejherowa. W nocy w niedzieli na poniedziałek doszło tu do bójki z udziałem kliku mężczyzn. Podczas próby ucieczki na zewnątrz jeden z nich, 33-letni mieszkaniec Wejherowa został śmiertelnie ugodzony nożem w plecy przez 20-latka.

Sprawca najpierw przyznał się do winy, jednak w prokuraturze odwołał swoje zeznania. Prokurator zawnioskował o jego aresztowanie.

Poruszeni przypadkami takich zbrodni są mieszkańcy Wejherowa.

Za zabójstwo zatrzymanemu grozi dożywocie.
 
 
 
...