• Wersja do druku
  • -AA+A

Parada traktorzystek w Mokrym Dworze

19:53, 15.12.2013
Parada traktorzystek w Mokrym Dworze Pikowane kufajki, kolorowe chusty na głowach i pewna ręka - w kierowaniu ciągnikiem. W Mokrym Dworze można było przenieść się w czasy PRL-u. Uroczysta parada traktorzystek otworzyła muzeum zabytkowych maszyn rolniczych.

Pikowane kufajki, kolorowe chusty na głowach i pewna ręka - w kierowaniu ciągnikiem. W Mokrym Dworze można było przenieść się w czasy PRL-u. Uroczysta parada traktorzystek otworzyła muzeum zabytkowych maszyn rolniczych.

Parada traktorzystek otworzyła Skansen Żuławski Maszyn Rolniczych
Parada traktorzystek otworzyła Skansen Żuławski Maszyn Rolniczych

Podziel się:   Więcej
Pani Barbara Wójcik pracowała kiedyś jako traktorzystka. Teraz ma 84 lata, zdrowie wciąż jej dopisuje i z rozrzewnieniem wspomina tamte czasy. W Mokrym Dworze można było zobaczyć paradę kobiet... na traktorach. Ten niecodzienny widok do małej miejscowości przyciągnął mnóstwo widzów. Paradę prowadziła sama wójt Pruszcza Gdańskiego. W kufajkach, chustach, w kapeluszach i w gumowcach - przez chwilę można było się poczuć niemal jak w PRL-u.

Parada traktorzystek otworzyła Skansen Żuławski Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze. Część z tych zabytkowych maszyn jest jeszcze na chodzie. Na razie zabytkowych maszyn jest kilkanaście, kolekcja będzie się jednak powiększać. Skansen jest otwarty dla wszystkich zwiedzających.
 
 
 
...