• Wersja do druku
  • -AA+A

Pożegnanie Dawida Zapiska

16:21, 21.09.2012
Pożegnanie Dawida Zapiska „W następnym meczu zagramy specjalnie dla ciebie” deklarował nad jego trumną Łukasz Surma, kapitan gdańskiej Lechii, a bramkarz Realu Madryt Iker Casillas uczcił jego pamięć, nie ciesząc się po bramce zdobytej przez swój zespół. Piłkarski świat pożegnał małego, wielkiego kibica. W Gdańsku odbył się pogrzeb Dawida Zapiska.

„W następnym meczu zagramy specjalnie dla ciebie” deklarował nad jego trumną Łukasz Surma, kapitan gdańskiej Lechii, a bramkarz Realu Madryt Iker Casillas uczcił jego pamięć, nie ciesząc się po bramce zdobytej przez swój zespół. Piłkarski świat pożegnał małego, wielkiego kibica. W Gdańsku odbył się pogrzeb Dawida Zapiska.

Piłkarski świat pożegnał małego, wielkiego kibica
Piłkarski świat pożegnał małego, wielkiego kibica

Podziel się:   Więcej
Rodzina, przyjaciele, piłkarze gdańskiej Lechii i kibice z całej Polski. Przyjechali, by pożegnać Dawida Zapiska. Pożegnać ale też, a być może przede wszystkim, podziękować za wielką lekcję, jaką dał im wszystkim.

„Spoczywaj w pokoju mój przyjacielu” - tak Iker Casillas pożegnał się z Dawidem na swoim facebookowym profilu. Ale jego pamięć uczcił tez na boisku. Podczas meczu z Manchesterem City, kiedy po bramce Ronaldo cały Madryt eksplodował radością, Iker Casillas myślami był gdzieś daleko. Ale to nie jedyny boiskowy akcent.

Dawid Zapisek żył 14 lat. Piłka nożna i mecze były jego największą pasją. Nad jego trumną nie było sloganów o ostatnim najważniejszym przegranym meczu. Pewnie dlatego, że Dawid swój mecz wygrał i to w pięknym stylu.
 
 
 
...