• Wersja do druku
  • -AA+A

Zgoda wojewody na budowę trzeciego peronu na stacji Gdańsk Wrzeszcz

18:22, 10.08.2012
Zgoda wojewody na budowę trzeciego peronu na stacji Gdańsk Wrzeszcz Wojewoda pomorski wydał zgodę na budowę trzeciego peronu na stacji Gdańsk Wrzeszcz. To właśnie z tego miejsca rozpocznie się już jesienią 2012 roku budowa linii kolejowej na lotnisko w Rębiechowie, a potem dalej na Kaszuby i do Gdyni.

Wojewoda pomorski wydał zgodę na budowę trzeciego peronu na stacji Gdańsk Wrzeszcz. To właśnie z tego miejsca rozpocznie się już jesienią 2012 roku budowa linii kolejowej na lotnisko w Rębiechowie, a potem dalej na Kaszuby i do Gdyni.

Jesienią 2012 roku ruszy budowa Kolei Metropolitalnej
Jesienią 2012 roku ruszy budowa Kolei Metropolitalnej

Podziel się:   Więcej
Charakter tej stacji kolejowej znajdującej się w strategicznym miejscu komunikacyjnym pomorskiej metropolii wyraźnie się wzmocni. Wojewoda wydał zgodę na budowę nowego peronu. Inwestycję zrealizuje PKP PLK. Projekt opracowała Kolej Metropolitalna.

Budowa trzeciego peronu pozwoli uniknąć sytuacji, kiedy to jedne pociągi mogły by wstrzymywać ruch innych. Bo dalekobieżne będą miały swoje osobne dwa tory. A PKM-ka będzie mogła na przykład dowolnie zwiększać częstotliwość kursowania. Pasażerowie już zacierają ręce.

Budowa całej Kolei Metropolitalnej kosztować ma 760 milionów złotych, z czego ponad pół miliarda pochodzić ma z unijnego dofinansowania.
 
 
 
...