• Wersja do druku
  • -AA+A

Z wizerunkiem Jana Pawła II

16:00, 28.04.2011
Z wizerunkiem Jana Pawła II Dobra informacja dla miłośników filatelistyki i nie tylko. Od 28 kwietnia w lubuskich placówkach Poczty Polskiej można kupić okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Jana Pawła II. Niespodzianki dla kolekcjonerów monet przygotował też Narodowy Bank Polski.

Dobra informacja dla miłośników filatelistyki i nie tylko. Od 28 kwietnia w lubuskich placówkach Poczty Polskiej można kupić okolicznościowy znaczek z wizerunkiem Jana Pawła II. Niespodzianki dla kolekcjonerów monet przygotował też Narodowy Bank Polski.

fot. Tomasz Dura
fot. Tomasz Dura

Podziel się:   Więcej
Znaczek wydany na okoliczność beatyfikacji Jana Pawła II to wspólna misja Poczty Polskiej i Watykańskiej. Wydana została także koperta upamiętniająca pierwszy dzień obiegu znaczka z okolicznościowym datownikiem.

Narodowy Bank Polski z okazji beatyfikacji wprowadził do obiegu 5 rodzajów monet okolicznościowych o nominałach: 1000, 100, 25, 20 i 2 złote. Kolekcjonerzy po cenie nominalnej nabywali dwuzłotówki. W zielonogórskim oddziale NBP ustawiały się długie kolejki. NBP wydał też trzy złote monety - jedną srebrną i jedną NORDIC GOLD.

Z okazji beatyfikacji papieża Narodowy Bank Polski przygotował milion dwuzłotówek, 80 tysięcy 20-złotówek, 10 tysięcy 25-złotówek, 8 tysięcy 100-złotówek i pół tysiąca 1000-złotówek.

Od 29 kwietnia w obiegu będzie także okolicznościowa kartka pocztowa z gorzowskim pomnikiem Jana Pawła II oraz stempel wydany przez oddział rejonowy Poczty Polskiej w Gorzowie.

Ewa Sadowska