• Wersja do druku
  • -AA+A

Zostań liderem

08:48, 06.06.2011
Zostań liderem Inicjatorzy akcji "Szlachetna paczka" poszukują liderów rejonów. Mimo, że akcja rozpocznie się dopiero w listopadzie, już teraz potrzebne są osoby, które zajmą się organizacją pracy wolontariuszy.

Inicjatorzy akcji "Szlachetna paczka" poszukują liderów rejonów. Mimo, że akcja rozpocznie się dopiero w listopadzie, już teraz potrzebne są osoby, które zajmą się organizacją pracy wolontariuszy.

 Eliza Zaborowska w zeszłym roku była liderem regionu w akcji "Szlachetna paczka".
 Eliza Zaborowska w zeszłym roku była liderem regionu w akcji "Szlachetna paczka".

Podziel się:   Więcej
Pani Andżelika Rüttgers została sama z dziećmi. Nie miała pracy, zbliżały się święta. Pomogła im "Szlachetna paczka".

To właśnie takim rodzinom, znajdującym się chwilowo w ciężkiej sytuacji, pomaga "Szlachetna paczka". Tej pomocy jednak by nie było, gdyby nie wolontariusze.

Do zadań przyszłego lidera rejonu będzie należało znalezienie wolontariuszy, przeszkolenie ich, wyszukanie 20 lub 30 rodzin z rejonu, które potrzebują pomocy, a później przydzielenie paczek dla darczyńców. Lider rejonu musi także zorganizować magazyn i koordynować wszystkie działania związane z finałem szlachetnej paczki. L

Aby zostać liderem rejonu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej: liderpaczki.pl. Potem kandydata czeka rozmowa z koordynatorem wojewódzkim akcji. - Powinny być to przede wszystkim osoby otwarte, chcące pomagać. Doświadczenie nie jest sprawą pierwszorzędną, bo sama akcja uczy nas tyle, że można to doświadczenie szybko nabyć - mówi Marta Wiśniewska, koordynatorka w województwie lubuskim akcji "Szlachetna paczka".

Obecnie poszukiwani są liderzy, którzy zorganizują akcję w rejonie Krosna Odrzańskiego, Słubic, Bytomia Odrzańskiego i Żar.

Karolina Wojdarska