• -AA+A

Biegacze zawładnęli stolicą. Kenijczyk wygrał 38. Maraton Warszawski

17:48, 25.09.2016

Podziel się:   Więcej
To największe długodystansowe zawody biegowe organizowane w Polsce. W niedzielę ruszył 38. Maraton Warszawski. Na trasie królewskiego dystansu pojawiło się niespełna 9 tys. osób; zarówno zawodowców jak i miłośników biegania. Zwycięzcą maratonu z wynikiem 2:08.55 został Kenijczyk Ezekial Omullo.Ezekial Omullo jest pierwszym biegaczem w historii imprezy, który triumfował dwukrotnie z rzędu. Niedzielne zawody zdominowali Kenijczycy plasując się na pięciu czołowych pozycjach. Szóste miejsce zajął olimpijczyk z Rio de Janeiro Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa) - 2:15.05. W biegu na dystansie 5 km zwyciężyli Ewa Jagielska (Otwock) i Łukasz Oskierko (AZS UWM Olszty). W W tym roku rywalizacja rozpoczęła się przy bramie Uniwersytetu Warszawskiego. To z uwagi na 200-lecie uczelni, obchodzone również przez Fundację Maraton Warszawski. Wyścig toczył się po obu stronach Wisły. Oprócz maratonu odbyły się także biegi towarzyszące: zawody sztafetowe, czy Bieg na Piątkę. Co roku na ich starcie pojawiają się setki debiutantów. Magdalena Skrocka przypominała, że do startu w zawodach należy się odpowiednio przygotować. – Trzeba zapoznać się przed startem z wszelkimi nurtującymi nas wątpliwościami odnośnie trasy i organizacji. Nie należy się stresować, należy zaś wyspać się oraz zjeść coś pożywnego, ale sprawdzonego – dodała.