• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Laskowik & Malicki - Niedziela wieczór” - odc. 4

10:49, 08.08.2013
„Laskowik & Malicki - Niedziela wieczór” - odc. 4 Gospodarzami widowiska są: legenda kabaretu - Zenon Laskowik, powracający na ekrany telewizorów po 20 latach nieobecności oraz wybitny pianista i kompozytor - Waldemar Malicki, który od lat w lekki, dowcipny i zabawny sposób przybliża widzom muzykę poważną. Najwyższej klasy duet kabaretowo-muzyczny zagości na antenie TVP HD w niedzielę o godz. 21.00.

Gospodarzami widowiska są: legenda kabaretu - Zenon Laskowik, powracający na ekrany telewizorów po 20 latach nieobecności oraz wybitny pianista i kompozytor - Waldemar Malicki, który od lat w lekki, dowcipny i zabawny sposób przybliża widzom muzykę poważną. Najwyższej klasy duet kabaretowo-muzyczny zagości na antenie TVP HD w niedzielę o godz. 21.00.

„Laskowik & Malicki” (fot. kadr z programu)
„Laskowik & Malicki” (fot. kadr z programu)

Podziel się:   Więcej
Każdy z artystów ma za sobą wsparcie Filharmonii Dowcipu i jej słynnego dyrygenta Bernarda Chmielarza oraz Kabareciarni - aktorów pracujących na stałe z Zenonem Laskowikiem.

Zenon Laskowik, jeden z najbardziej znanych polskich satyryków, współtwórca legendarnego kabaretu „TEY” działającego w latach 70. i 80., przez wiele lat wspólnie z Januszem Rewińskim, a później z Bohdanem Smoleniem, bawił całą Polskę. Jego doskonałe skecze, np. „S tyłu sklepu” (pisownia oryginalna), przeszły już do legendy. Na początku lat 90. Zenon Laskowik zaprzestał występów estradowych i zatrudnił się jako … listonosz w Poznaniu. Jak się później okazało, zbierał przez ten czas materiał do nowych programów. Powrócił na scenę w 2003 roku z założoną przez siebie grupą satyryczną Kabareciarnia.

Kabareciarnia połączyła swoje siły z Filharmonią Dowcipu, znakomitym show muzyczno-rozrywkowym prowadzonym przez Waldemara Malickiego. Spotkanie to zaowocowało serią znakomitych koncertów dla Telewizji Polskiej, a połączenie brawury scenicznej Laskowika z ascetycznością Malickiego dało wyborną rozrywkową mieszankę.

Waldemar Malicki i Zenon Laskowik łączą wyrafinowany żart z zaskakującymi aranżacjami utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej. Panowie pokazują także kultowe układy choreograficzne z niezapomnianych przebojów filmowych, a wszystko to w eleganckich wnętrzach teatralno-operowych. Krótko mówiąc ich widowisko to wysmakowana rozrywka na najwyższym poziomie i gwarancja znakomitej zabawy.

Obaj panowie zostali docenieni przez widzów telewizyjnych i otrzymali w 2011 roku Telekamerę „Tele Tygodnia” w kategorii „Osobowość w rozrywce”.
 
 
 
...
 

zobacz również

  brak informacji