• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Lekarze”

13:12, 25.05.2012
„Lekarze” Jak wygląda na co dzień praca kardiochirurgów, kardiologów i torakochirurgów? Nagrodzony w 2011roku Złotą Żabą – Grand Prix Plus Camerimage film Tomasza Wolskiego – pokazujący lekarzy w ich codziennej pracy. Wtorek, godz. 20.15.

Jak wygląda na co dzień praca kardiochirurgów, kardiologów i torakochirurgów? Nagrodzony w 2011roku Złotą Żabą – Grand Prix Plus Camerimage film Tomasza Wolskiego – pokazujący lekarzy w ich codziennej pracy. Wtorek, godz. 20.15.

Kamera koncentruje się na twarzach lekarzy (kadr z filmu)
Kamera koncentruje się na twarzach lekarzy (kadr z filmu)

Podziel się:   Więcej
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Film rozpoczyna się sceną porannej odprawy kardiochirurgów. Dalej kamera rejestruje zabiegi koronarografii oraz usuwania płynu z opłucnej. Oba zabiegi odbywają się z pełną świadomością pacjentów, dzięki czemu widać, jak lekarze wchodzą z nimi w interakcję.

Autorowi filmu udało się niezauważalnie wtopić w szpitalny świat. Oglądamy sceny ze spotkań Heart Teamu, które zwykle toczą się za zamkniętymi drzwiami i nie są dostępne dla przeciętnego śmiertelnika. Kardiochirurdzy i kardiolodzy decydują o dalszym przebiegu leczenia pacjenta lub zapoznają się z opinią przedstawioną im przez prowadzących lekarzy.

Jak wygląda hierarchia panująca między lekarzami, z jakimi problemami muszą się borykać, jak przekazują informację pacjentowi o tym, że ma raka? Praca chirurgów wymaga stale zachowania zimnej krwi, ale i oni pozwalają sobie na żarty, a czasem niestety puszczają im nerwy…

zobacz również

  brak informacji