• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

„Ojciec Mateusz”

12:15, 12.07.2012
„Ojciec Mateusz” Ksiądz Mateusz pomaga w poszukiwaniach chłopaka, który uciekł z domu i od trzech miesięcy nie daje znaku życia. Kolejne śledztwo, pod nieobecność Mateusza, musi rozwiązać jego zastępca, ksiądz Jacek. Zapraszamy na dwa odcinki: „Zaginiony” (82.) i „Zastępstwo” (83.). „Ojciec Mateusz” w TVP HD w środy i czwartki o godz. 22.50.

Ksiądz Mateusz pomaga w poszukiwaniach chłopaka, który uciekł z domu i od trzech miesięcy nie daje znaku życia. Kolejne śledztwo, pod nieobecność Mateusza, musi rozwiązać jego zastępca, ksiądz Jacek. Zapraszamy na dwa odcinki: „Zaginiony” (82.) i „Zastępstwo” (83.). „Ojciec Mateusz” w TVP HD w środy i czwartki o godz. 22.50.

Radek, zanim zniknął, obiecał swojej ciężarnej ukochanej, że zdobędzie pieniądze na życie (fot. TVP)
Radek, zanim zniknął, obiecał swojej ciężarnej ukochanej, że zdobędzie pieniądze na życie (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Środa, odc. 82 „Zaginiony”: Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, w Sandomierzu panuje świąteczny nastrój. Mieszkańcy plebanii przygotowują jasełka. Przy kramach ze świątecznymi ozdobami ksiądz Mateusz spotyka lekarkę Barbarę Woźniak. Jej syn Radek po raz kolejny uciekł z domu, od trzech miesięcy nie daje znaku życia. Barbara wierzy jednak, że na święta syn do niej wróci.

Na prośbę matki policjanci kolejny raz prowadzą poszukiwania Radka. Ustalają, że kilka miesięcy temu przed jedną z melin pobił go stary pijak Nogaj. Córka pijaka, Joanna Nogaj, twierdzi, że jest z Radkiem w ciąży. Zanim ukochany zniknął obiecał jej, że zdobędzie pieniądze i wyjedzie razem z nią z miasteczka.

Ksiądz Mateusz dostrzega związek między zniknięciem Radka a włamaniem do hurtowni, do którego doszło trzy miesiące temu.

Czwartek, odc. 83 „Zastępstwo”: Mateusz żegna mieszkańców plebanii i wyjeżdża na dwa miesiące do Włoch. W tym czasie zastępuje go ksiądz Jacek. Na plebanii wakacje spędza Michał. Chłopak trafia na imprezę, na którą jeden z nastolatków przynosi marihuanę. Pod wpływem środków odurzających Michał wyskakuje przez okno. Ze złamaną nogą trafia do szpitala.

Policjanci ustalają, że zażył marihuanę o zwiększonej mocy. Poszukują przestępców, którzy rozprowadzają takie narkotyki w mieście. Nocul proponuje akcję w klubie Arizona. Możejko i Gibalski przebierają w stroje deathmetalowców, by wcielić się w tłum. W klubie policjanci aresztują Jarka Iwanickiego, dorabiającego przy sprzątaniu klubu. W jego szafce pies wyczuwa ślady po narkotykach.

Żona Jarka, Jagoda, zjawia się na plebanii z prośbą o pomoc w uwolnieniu męża. W zastępstwie Mateusza na policji pojawia się ksiądz Jacek i wstawia się za Jarkiem. Mężczyzna zostaje zwolniony. Policjanci podejrzewają, że w okolicy może być plantacja marihuany o zwiększonej mocy. Nie udaje im się jednak jej znaleźć. Nieoczekiwanie w rozwiązaniu sprawy pomaga Pluskwa przy udziale księdza Jacka.

zobacz również

  brak informacji