• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wielki Test z Historii „1939. Zaczęło się w Polsce” już 31 sierpnia. Dowiedz się, jak wziąć w nim udział

13:38, 01.07.2009
Wielki Test z Historii „1939. Zaczęło się w Polsce” już 31 sierpnia. Dowiedz się, jak wziąć w nim udział

Sprawdź swoją wiedzę już 31 sierpnia
Sprawdź swoją wiedzę już 31 sierpnia

Podziel się:   Więcej
W tym roku przypada 70 rocznica wybuchu II wojny światowej. Chcąc przypomnieć wydarzenia, których początek miał miejsce w Polsce we  wrześniu 1939 roku, TVP1 przygotowuje trzecią edycję testu z historii.

Wziąć w nim udział będą mogli ponownie chętni z całej Polski, zaś z pytaniami przygotowanymi przez ekspertów zmierzą się w telewizyjnym studio zaproszeni goście i gwiazdy.Wielki Test z Historii „1939. Zaczęło się w Polsce” odbędzie się w Gdańsku.

Jego zakres tematyczny to: Polska i Polacy w II wojnie światowej wrzesień 1939 – maj 1945.

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 35 tys. złotych.


Przyjedź na konkurs 31 sierpnia do Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej,
Gdańsk-Wrzeszcz,
ul. Gabriela Narutowicza 11/12
.

Początek rejestracji dla uczestników o godz. 10.00 w Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej.


Liczba miejsc jest ograniczona. O dopuszczeniu do konkursu decyduje kolejność zgłoszeń. Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Regulamin już wkrótce.

Konkurs odbędzie się 31 sierpnia o godz. 20.20, a jego przebieg i rozstrzygnięcie będzie transmitowane w Programie 1 TVP.

Test będzie się składał z 24 pytań podzielonych na 4 serie. Do każdego pytania podane zostaną 4 warianty odpowiedzi, z których tylko 1 będzie prawidłowa. Autorami pytań są historycy specjalizujący się w historii II wojny światowej.

Dotychczas odbyły się dwie edycje Wielkiego Testu z Historii. Pierwsza poświęcona była odzyskaniu przez Polskę niepodległości i historii młodego państwa do momentu uchwalenia Małej Konstytucji. Druga dotyczyła pontyfikatu i życia papieża Jana Pawła II.

Zwycięzcami obu edycji testu spośród gwiazd odpowiadających na pytania w studio na Woronicza byli sportowcy: Szymon Kołecki i Radek Zawrotniak. Wśród uczestników w Krakowie, którzy rozwiązując test grali jednocześnie o nagrodę pieniężną, najlepsi w poszczególnych edycjach testu byli p. Witold Więcek i p. Mariusz Solecki.


Zobacz, jak zmagali się z testem uczestnicy poprzednich edycji! Rozwiąż poprzednie testy i sprawdź swoją historyczną wiedzę na www.wielkitestzhistorii.tvp.pl

zobacz również

  brak informacji